Новини Івано-Франківська та області

Нотатки про податки — як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина друга)

Сьогодні знову поговоримо про гроші, податки та зміни у законодавстві. Наша співрозмовниця Ірина Олександрівна Гречанікова – завідувач сектору організаційного забезпечення Рубіжанського управління Головного управління ДФС у Луганській області.

Читайте також - Нотатки про податки - як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина перша) 

Спочатку нашої розмови, нагадаю, що основні завдання і функції Державної фіскальної служби України -  реалізація державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів, митних та інших платежів та інші завдання.

ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. Головне завдання -  сервісне обслуговування платників податків.

З початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році.  Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян  України.

Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи  розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Податківці звертають увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

Важливо! Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Саме про це ми і говорили з Іриною Олександрівною Гречаніковою.

Далі ми продовжили розмову про особливості цьогорічного декларування.

А хто може не подавати декларацію? Слухайте відповідь завідувача сектору організаційного забезпечення Рубіжанського управління Головного управління ДФС у Луганській області Ірини Олександрівни Гречанікової.

Не дивлячись на те, що особисті візити відвідувачів до сервісних центрів залишаються популярними, кількість платників, що обирають спосіб спілкування з ДФС шляхом отримання послуг засобами електронних сервісів, зростає, у тому числі й через Електронний кабінет платника.

В Центрах  обслуговування платників у м. Рубіжне та м. Кремінна  надається широкий спектр безоплатних послуг для відвідувачів.

Серед них: приймання податкової звітності, отримання послуги з внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника, отримання усних консультацій відповідно до Податкового кодексу України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску тощо.

На інформаційних стендах розміщено максимально необхідну інформацію, що дозволяє якісно обслуговувати платників податків та значно скоротити час на надання послуг.

Для платників податків реалізована можливість надання електронної звітності через мережу Інтернет. З цією метою встановлено окремий комп'ютер, підключений до мережі, а також надаються консультації та практична допомога під час відправки електронних звітів.

Адміністративні послуги та консультації з питань оподаткування можна отримати на особистому прийомі в Центрах обслуговування платників за адресою: м. Рубіжне вул. Менделєєва, 14-б,  а також м. Кремінна (Кремінське відділення), вул. Центральна,10.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також