Наближення пенсійних послуг до населення. Що варто знати переселенцям?
Сьогодні ми поговоримо про нововведення у Пенсійному законодавстві, а саме про нові електронні послуги від Пенсійного фонду України, про актуальні завдання стоять перед пенсійниками Луганщини та зокрема, Рубіжного та Кремінського району.
Саме сьогоднішня наша розмова буде цікавою для переселенців, для мешканців окупованої території.
Наш співрозмовник - начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Миколаївна Смаглюк.
Завдання кожного державного органу, кожної установи - зробити доступними свої послуги для усіх громадян, в тому числі – громадян з особливими потребами.
Читайте також Наслідки використання нелегальної праці для роботодавців та працівників
Працівники Пенсійного фонду дбають про підвищення якості обслуговування, зручність отримання громадянами послуг та намагаються максимально зробити їх якомога комфортнішими.
Для цього роблять все, щоб донести потрібну інформацію до мешканців найвіддаленіших куточків території, особливо людей поважного віку та осіб з інвалідністю.
У 2016 році Кабміном схвалено Стратегію модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року. Метою Стратегії є забезпечення у Пенсійному фонді України європейських стандартів функціонування та надання послуг.
Отже, коли ми говоримо про європейські прагнення, про європейські напрямки розвитку нашої держави, то варто пам’ятати просту істину – це відбувається тут і зараз, це має відображатися на житті конкретних людей. Ба більш того, це стосується не тільки молоді, а й людей похилого віку – наших пенсіонерів.
Отримати дистанційно низку пенсійних послуг громадяни мають можливість, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України.
В Луганській області послугами веб-порталу користуються більш, ніж 50 тис. осіб, від яких надійшло понад 300 заяв з різних питань.
Оновлений портал дає можливість самостійно зареєструватися на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису, без звернення до органів фонду. З червня 2018 року впроваджено нові онлайн-сервіси: послуги смс-інформування пенсіонерів і застрахованих осіб та отримання онлайн-довідок через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг.
Наталія Смаглюк докладно розповіла нам про наближення пенсійних послуг, а саме електронних послуг до населення, а саме до пенсіонерів, до застрахованих осіб.
Наталія Смаглюк повідомила про впровадження Пенсійним фондом України сервісу SMS-інформування та видачі на веб-порталі довідок з підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату й сплачені внески.
Та головне про що розповіла Наталія Смаглюк, що дають нововведення «пересічним» пенсіонерам.
Наталія Миколаївна Смаглюк зазначила, що головне завдання, яке стоїть перед пенсійниками, стати ближче до людей. Управління й надалі працюватиме у напрямку підвищення якості надання послуг пенсійного забезпечення громадян. Цьому сприятиме і робота агентських пунктів, і віддалених робочих місць, і виїзні прийми громадян, і запровадження нових електронних послуг від Пенсійного Фонду України.
Скажу дещо і про загальну картину по Луганщині. У Луганській області функціонують 36 віддалених робочих місць фахівців Пенсійного фонду з надання послуг із пенсійного забезпечення, з яких 18 – створено у 2018 році.
З цього року переселенці з інвалідністю I групи та інші особи, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть за письмовою заявою одержувати соцвиплати не через банківські установи «Ощадбанку», а через «Укрпошту» з доставкою додому.
Наталія Смаглюк нагадала про ідентифікації переселенців-пенсіонерів та нові ініціативи уряду.
Варто зауважити, що начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталія Смаглюк особисто бере участь у прямій телефонній «гарячій» лінії та онлайн-прийом громадян за допомогою скап-зв’язку. Вона відповідала на питання громадян щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, зарахування страхового стажу з непідконтрольної території, поновлення пенсійних виплат переселенцям та оформлення електронного пенсійного посвідчення.
Нагадую: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років.
Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік, та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.
Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області. У Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А. У місті Кремінна площа Красна, 2. Телефони для довідок: у місті Рубіжне - 06453-6-43-76; 095-402-63-81; у місті Кремінна – 06454-2-10-31; 0500565463.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа