Новини Івано-Франківська та області

Польські питання в Україні. Старобільські відповіді (частина друга)

Сьогодні продовжуємо говорити про  національне усвідомлення, про життя національних меншин, зокрема про поляків.  У ЗМІ багато уваги приділяється українцям у Польщі,  а ось про поляків в Україні повідомляють дуже мало.

На території України, згідно з переписом 2001 року, нараховується понад 144 тисячі поляків. Найбільше представників польської національної меншини проживає у Житомирській, Хмельницькій та Львівській областях. Є поляки і на Луганщині…

Наші співрозмовники – Голова Старобільського районного товариства любителів польської мови Олена Удовенко та дівчата, учасники гурту  польської пісні «Всі зірки» (Старобільський район).

Розмова з нашими співрозмовниками відбувалася ще наприкінці травня, коли  у місті Рубіжне  відбувся обласний святковий концерт «Культурна мозаїка» з нагоди відзначення Всесвітнього дня культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

Читайте також Польські питання в Україні. Старобільські відповіді (частина перша)

Реалії культурного розмаїття на воюючий Луганщині

Святковий концерт розпочався з виконання Гімнів України, Польщі, Ізраїлю, поруч підняли три національні прапори та прапор об’єднаної Європи.

Сталося це тому, і поляки, і євреї, внесли значний внесок у формування потужного економічного та культурного потенціалу Луганщини, а також тому, що напередодні  на Луганщині відзначили 100-річчя відновлення незалежності Республіки Польща та  70-тий ювілей  держави Ізраїль.

Минулого разу ми говорили про історичні долі поляків в Україні. А сьогодні поговоримо про те, як попри політику русифікації поляки в Україні зберегли національну свідомість, мову, культуру.

Не оминемо також і той факт, що духовним центром, навколо якого  гуртувалися поляки, була і залишається Римо-католицька  церква. 

Голова Старобільського районного товариства любителів польської мови Олена Удовенко розповіла нам  про те, чому Україні варто навчатися у Польщі, про те, як Європу відкривають через Польщу юнаки та дівчата Луганщини. Ось така у нас відбувалася розмова. 

Національні культури народів світу під час концерту у Рубіжному, представили хореографічні та вокальні колективи міст Рубіжне, Сєверодонецька та Лисичанська, Старобільського, Кремінського, Новоайдарського, Станично-Луганського районів – загалом програма складалася з 28 номерів.

В концерті взяв участь -  вокальний ансамбль польської пісні «Всі зірки» (Старобільський район). Мені дуже сподобалися вокалісти гурту.

Альона Остапенко – 18 років, студентка Старобільського гуманітарно-педагогічному коледжі імені Тараса Шевченка. Дівчина – солістка вокального ансамблю польської пісні «Всі зірки».

Вона розповіла нам як почала співати польською мовою, як їх колектив відвідував Польщу. І на останок розмови,  дівчина заспівала нам пісню, яку виконувала на концерті. Отже, слухайте «Алілуя!».

***

Луганщина – багатонаціональний край, що вражає яскравою палітрою та різнобарв’ям культур.

У нас шанують національні культури, і всі народи.

У нас мріють про мир та єдину, нероздільну Україну.

«Паралель-медіа»


Читайте також