Зміни щодо військовослужбовців
Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби». Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.
Згідно зі змінами підвищується з 23 до 30 років вік прийому громадян в курсанти вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та операції Об’єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу офіцерами або сержантами.
Також підвищується до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок, як це вже визначено для чоловіків. Закон дозволяє також продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом на строк від 1 до 10 років.
Документ також дозволяє звільнитись чи укласти новий контракт військовослужбовцям, дія контрактів яких примусово продовжена після закінчення його строку в особливий період, та військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду й оголошення демобілізації.
Закон також надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати проходження служби на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень.
Законом внесено зміни у Закони України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Статут внутрішньої служби Збройних Сил України».
27 червня набув чинності Закон України "Про внесення змін до статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад".
Як раніше тривалість відпустки залишається незмінною: для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів.
Однак, якщо раніше час для проїзду до місця проведення зазначеної відпустки і назад не надавався, то відтепер без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Таке ж уточнення стосується і відпусток за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.
Їх також надаватимуть без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та інтернет-представництво глави держави.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа