Новини Івано-Франківська та області

Енергетики були змушені обмежити електропостачання двом соціально-важливим об'єктам

4 липня луганські енергетики були змушені обмежити електропостачання двом соціально-важливим об'єктам. Про це повідомляє прес-служба ЛЕО.

Так, без електроенергії залишився Лисичанський обласний протитуберкульозний диспансер з боргом за електрику в розмірі 124628,44 грн.

Також без світла опинилась Сватівська обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат - з боргом за електроенергію в розмірі 13076,09 грн.

Ми розуміємо важливість роботи цих установ. І обмеження електропостачання їм - це останнє, що хотілося б робити. Але стан Луганського енергетичного об'єднання досяг критичної точки. То ж, тільки так ми можемо відреагувати на подвійні стандарти, що застосовані Державою: не платити за електроенергію луганським енергетикам, а потім карати їх за сформовані борги.

Чи може існує інша причина, чому не платять за електрику Сватівська обласна спецшкола-інтернат та Лисичанський обласний протитуберкульозний диспансер?!

Наразі нам навіть складно представити, яким чином тепер організована робота в цих знеструмлених установах.

Зазначимо, що Держава в особі держпідприємства "Енергоринок" та НКРЕКП вимагає від Луганського енергетичного об'єднання погашення боргів за куповану електроенергію. Для цього НКРЕКП вже більше півтора роки застосовує в відношенні ЛЕО фінансові санкції, а Державна виконавча служба арештувала рахунки енергокомпанії.

Так Держава залишила стратегічно важливе підприємство прифронтової Луганщини без грошей та можливості повноцінно виконувати свої функції та завдання.

В цей же час установи державного фінансування Луганщини споживають електроенергію, але не платять за неї.

Парадокс. Держава змушує Луганське енергетичне об'єднання знеструмлювати всіх боржників, щоб повністю стягнути з них заборгованість та розплатитися з державним підприємством - монополістом "Енергоринок". В тому числі - знеструмлювати підприємства, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Так, борги споживачів на підконтрольній Луганщині складають близько 700 млн грн та постійно зростають. З них майже 600 млн грн - це борги споживачів, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів.

 


Читайте також