Як працюють рубіжанські жінки-поліцейські?
Сьогодні продовжуємо розповідь про те, як працює Рубіжанський відділ Національної поліції України.
Цей текст готувався до публікації до 28 червня, адже саме в цей день жителі міста Рубіжне, стали свідками стихійного лиха, в наслідок якого завданні великі збитки.
За лічені хвилини десятки дерев повалені на землю. Гроза, сильний дощ та штормовий вітер ламали дерева, які стали причиною обриву ліній електромереж, шквальний вітер зривав та пошкоджував дахи будинків.
Першими разом зі співробітниками ДСНС на допомогу місцевій владі та комунальникам прийшли співробітники Рубіжанського відділу поліції та патрульної поліції на чолі з начальником відділу поліції Олександром Корнєєвим.
Читайте також У Рубіжному ліквідують наслідки негоди – працюють міська влада, поліція, ДСНС, комунальники
Пам’ятати про минуле, захищати сьогодення
Співробітники Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області повністю контролюють ситуацію у місті, ведеться боротьба зі злочинністю, у повній мірі забезпечується публічна безпека і порядок.
Як відомо, с початку травня, новий начальник Головного управління Національної поліції в Луганській області полковник поліції Сергій Колесник видав наказ, про те, що особовий склад всіх відділів поліції, у тому числі, Головного управління, буде залучатись у вихідні дні на патрулювання із забезпечення публічного порядку та безпеки.
Загальний час патрулювання – з 15.00 до 23.00 годин. Інструктажі з працівниками, які залучені до охорони публічного порядку та безпеки, проводяться на площах населених пунктів області щоп’ятниці о 15.00. Розмова з рубіжанськими поліцейськими відбулася саме у день одного з патрулювань.
Заступник начальника Рубіжанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Луганській області, підполковник Валерій Жданов розповів про стан справ з криміногенною ситуацією та про перші результати патрулювання вулиць Рубіжного.
Жінки у погонах
Значну частину особового складу Рубіжанської поліції складають жінки. Відверто кажучи, про жінок-поліцейських говорять здебільше перед святом 8 березня. Але сьогодні я вирішив поспілкувався саме з жінками-поліцейськими.
Якщо раніше, до реформування поліції, жінки у міліції займалися здебільше паперовими справами, то сьогодні вони несуть службу поруч з чоловіками – ходять у патрулі, затримують злочинців.
Марія Левченко – старший оперуповноважений Рубіжанського відділу поліції, капітан поліції – розповіла нам про особливості несення служби жінками у погонах. Ось така відбулася розмова…
Оскільки я неодноразово готував матеріали щодо діяльності Рубіжанської поліції, то також знаю родину Левченків. І можу дещо додати – чоловік щиро радіє з успіхів жінки. А сама Марія Левченко, цієї весни за досягнення у службі, за високий професіоналізм отримала звання «капітан поліції».
Інспектор режимно-секретного сектору, капітан поліції Катерина Потурайко. Ось така у нас з Катериною відбулася розмова…
Завдання журналіста, принаймні як я собі його бачу, говорити правду, задавати співрозмовникам нелегкі питання. Особисто я завжди підкреслював і підкреслюю, що не варто робити з наших українських поліцейських ані ангелів, ані «залізних робокопів».
Вони, перш за все, звичайні люди, які за покликанням душі пішли у поліцію. Війна в Україні довела хто з цих людей справжній патріот, хто зі зброєю у руках захищає честь та гідність держави, хто веде боротьбу з не менш хитрим та підступним ворогом зі злочинністю.
Варто пам’ятати, що поліцейські – наші громадяни, наші сусіди, наші друзі. Вони не скаржаться на долю, але й вони потребують добрих слів.
Отже, коли ви особисто захочете чимось образити поліцейських, згадайте, що попри все, вони першими йдуть на захист законних прав та свобод українських громадян. Тепер пару слів щодо про поліцейські родити, про їх діточок.
Вони також потребують уваги з боку суспільства. Особливо це стосується тих родин, тих поліцейських, які залишилися вірними українській присязі та були вимушені покинути рідні домівки.
Робота з дітьми
Особливої уваги потребують діти. Ми не раз розповідали які акції рубіжанські поліцейські проводять для дітей – від Дня Святого Миколая до Дня захисту дітей. Повторюватися не буду, лише нагадаю, що у цьому році, 1 червня поліцейські сектору превенції Рубіжанського відділу поліції провели легкоатлетичний марафон під назвою «Зелена хвиля».
А після забігу, після легкоатлетичних змагань, хлопці та дівчата були запрошені для участі у відкритому чемпіонаті міста з хокею, під керівництвом старшого дільничного офіцера поліції Олександра Петрова.
Про роботу відділу ювенальної превенції додам, що інспектори відділу разом та представниками ДСНС України в Луганській області проводять бесіди у навчальних закладах на тему «Вибухонебезпечні предмети» та «Пожежна безпека».
До речі, днями, на нараді, на честь святкування 95-річниці з дня утворення служби дільничних офіцерів поліції, полковник поліції Віктор Радак нагородив подяками та цінним подарунком дільничних офіцерів поліції та співробітників служб превентивного блоку. Серед них був і дільничний офіцер Рубіжанського відділу поліції старший лейтенант поліції Ростислав Коржан.
Рубіжанські «потеряшки»
«Потеряшки» - саме так поліцейські називають осіб, які загубилися. Декілька таких випадків у травні-червні було і в Рубіжному.
Не тільки діти губляться, але й старенькі люди… Так, наприкінці травня поліція разом із військовослужбовцями шукали 69-річного мешканця Рубіжного, який пішов у ліс збирати гриби і заблукав. Про загублення старенького повідомили його родичі, які звернулися за допомогою до поліції.
Після майже 12 годинних пошуків, дідуся було знайдено в Кремінському лісовому масиві. Поліцейські надали йому першу медичну допомогу і доставили в міську лікарню.
Непоодинокі випадки того, як губляться діти, сталися у червні. Так, менше години знадобилось співробітникам Рубіжанського відділу поліції аби встановити місцезнаходження 6-річного хлопчика, який, не повідомивши батьків, поїхав кататися на велосипеді у невідомому напрямку.
Поліцейські перевірили місця масового скупчення людей, авто та залізничні вокзали. Знайшли хлопця разом із друзями у піщаному кар’єрі, де маленькі гонщики змагались на «велоперегонах».
Втім, мене особисто дуже вразив інший випадок. Днями до Рубіжанського відділу поліції надійшло повідомлення занепокоєних батьків про те, що їх діти - шкільні подружки не повернулися додому з прогулянки. Телефоном дівчата повідомили батькам, що знаходяться на річці, але де саме пояснити не можуть.
На пошуки дівчат було орієнтовано особовий склад відділу ювенальної превенції, відділу поліції, патрульні наряди, співробітники поліції охорони та військовослужбовці з кінологом.
Під час проведення пошукових заходів поліцейські обстежили території біля водойм, які знаходяться на території міста. Знайшли мандрівниць в лісових хащах старого русла озера Ліньова міста Рубіжне. Дівчата розповіли правоохоронцям, що вони відпочиваючи з друзями, вживали слабоалкогольні енергетичні напої, забули про час та не змогли зорієнтуватися, де вони знаходяться і як повертатися.
Світлана Олійник – оперуповноважений відділу Кримінальної поліції Рубіжанського відділу поліції, майор поліції, розповіла нам про свою роботу.
…12-ти та 13-ти річні дівчата. Слабоалкоголка… Це дійсно біда. Дівчат передано батькам, на щастя жертвами злочину вони не стали.
Поліцейські разом із батьками роз’яснили дівчатам, що не можна вживати у цьому віці слабоалкогольні напої, тим паче далеко уходити без дорослих, не повідомивши їх.
Співробітниками сектору ювенальної превенції складено адміністративні протоколи відносно батьків за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».
У згаданих випадках жертвою злочинів малолітні не стали. Важливо зауважити, що у всіх випадках, там, де це можливо з батьками та дітьми поліцейські проводять роз’яснювальну бесіду аби подібне не повторювалося у майбутньому.
Варто зазначити, що сьогодні у Рубіжному працює система візуального моніторингу «Безпечне місто».
Програму було втілено завдяки допомозі ЄС і її мета - посилення боротьби із правопорушеннями, вчиненими в умовах вулиць та в інших публічних місцях, а також профілактика вуличної злочинності.
Втім, на цю тему ми обов’язково зробимо окрему публікацію.
А наприкінці нагадаю, що у Рубіжному працює Громадська рада при відділу поліції, налагоджена співпраця і з ветеранами органів внутрішніх справ, а також з громадськими організаціями міста.
Таким чином, у своїй щоденній роботі поліція розраховує на підтримку широкої громадськості.
Саме так, гуртом, ми зможемо побороти злочинність на Луганщині.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа