Пам’ятати про минуле, захищати сьогодення
Цей текст готувався до публікації до 28 червня, адже саме в цей день жителі міста Рубіжне, стали свідками стихійного лиха, в наслідок якого завданні великі збитки. За лічені хвилини десятки дерев повалені на землю.
Гроза, сильний дощ та штормовий вітер ламали дерева, які стали причиною обриву ліній електромереж, шквальний вітер зривав та пошкоджував дахи будинків. Першими разом зі співробітниками ДСНС на допомогу місцевій владі та комунальникам прийшли співробітники Рубіжанського відділу поліції та патрульної поліції на чолі з начальником відділу поліції Олександром Корнєєвим.
Читайте також У Рубіжному ліквідують наслідки негоди – працюють міська влада, поліція, ДСНС, комунальники
Отже, сьогодні поговоримо про вміння української влади, а саме Нацполіції, контролювати ситуацію у зоні свої відповідальності, протистояти та знешкоджувати злочинність. Саме для цього працюють всі правоохоронці, а головне завдання Національної поліції – служити і захищати! Сьогодні розповідаємо як працює Рубіжанський відділ Національної поліції України.
Зустріч з героями сьогоднішньої розмови відбулася наприкінці червня. Тоді, рубіжанські поліцейські вшанували пам’ять жертв війни та заступали на щотижневе патрулювання.
Пам’ятати минуле та захищати сьогодення
22 червня відзначали День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Часи минають, але наш народ пам’ятає: «Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!». У Рубіжному поліцейські згадали траурну дату.
Вшанування пам'яті загиблих відбулося біля Вічного вогню навпроти Рубіжанського міського музею. Участь у заході взяли військовослужбовці, нацгвардійці, ветерани АТО, представники громадськості. Були покладені квіти до пам’ятника загиблим воїнам.
Директор комунальної установи «Міський музей» Ольга Старікова провела екскурсію та розповіла поліцейським про участь містян у Другій Світовій.
Згадували про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Ось що нам розповіла Ольга Старікова.
Про патрулювання
Як відомо, очільник поліції Луганщини полковник поліції Сергій Колесник, видав наказ, про залучення особового складу всіх відділів поліції на патрулювання із забезпечення публічного порядку та безпеки. Інструктажі проводяться на площах населених пунктів області щоп’ятниці.
Після урочистостей з нагоди вшанування пам’яті жертв війни, відбувся інструктаж особового складу. Інструктаж нарядів проводить начальник Рубіжанського відділу поліції підполковник Олександр Корнєєв.
Підполковник Олександр Корнєєв нагадав співробітникам про необхідність дотримання правил особистої безпеки та ввічливого відношення до громадян, перевірив готовність співробітників до несення служби.
Ми поспілкувалися з підполковником Олександром Корнєєвим.
Марія Левченко – старший оперуповноважений Рубіжанського відділу поліції, капітан поліції – розповіла нам як виникла ідея відвідати музей та про тих, хто долучився до акції. Ось така відбулася розмова…
На захисті українських громадян
Основна мета патрулювання – недопущення скоєння тяжких та особливо тяжких резонансних злочинів, виявлення осіб, які виношують наміри їх скоєння, вилучення з незаконного обороту зброї та вибухівки.
Співробітники Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області повністю контролюють ситуацію у місті, ведеться боротьба зі злочинністю, у повній мірі забезпечується публічна безпека і порядок.
Всі запити та звернення прийняті, зареєстровані згідно Закону України «Про звернення громадян». За всіма зверненнями заявникам своєчасно надавалася відповідна інформація.
Всі заяви чи повідомлення про кримінальні правопорушення відповідно реєструються та вносяться до Єдиного реєстру досудового розслідування матеріали кримінальних проваджень.
Поліцейські роблять все можливе для того, щоб зростав відсоток розкриття. Я спеціально не обтяжую слухачів цифрами, але зазначу, що тут у Рубіжному, «зустрічаються» всі види правопорушень, але питома вага з них - пограбування, крадіжки, шахрайство.
Рубіжанські поліцейські намагаються розкривати пограбування по «гарячих слідах». Так, 14 червня, завдяки посиленому патрулюванню міста, співробітники поліції викрили 18-річного раніше судимого молодика, який підозрюється у пограбуванні пенсіонерки. У підозрюваного вилучено речові докази, що безпосередньо вказують на його причетність до скоєння грабежу.
Про «наркоту» та зброю
Роботи у поліцейських вистачає. Співробітники вилучають з незаконного обігу зброю, наркотичні речовини, у тому числі марихуану, опій, метадон, перетин. Варто додати, що ще до початку війни Рубіжне займало одне з перших місць на Луганщині по фактам незаконного зберігання наркотиків (ст. 309 КК України).
Сумна «пальма» першості нікуди не поділася, разом з іншими містами – Сєвєродонецьком та Лисичанськом. Але додам, що відсоток розкриття таких злочинів близько 90 відсотків.
До речі, саме зараз з 25 травня по 27 вересня на території Луганщини проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «МАК».
Ведеться робота у розшуку осіб, мається на увазі розшук і злочинців і безвісті зниклих громадян. Працює поліція по відкритим кримінальним провадженням за ст. 260 Кримінального Кодексу України («Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань»).
Наш регіон сьогодні у буквальному сенсі слова нашпигований зброєю. Як приклад можна навести той факт, що у червні під час несення служби на одному з відділень «Нової пошти» у місті Рубіжне співробітники відділу поліції спільно з працівниками пошти в ході огляду поштового відправлення, яке намагалася відправити молода жінка виявили та вилучили гвинтівку часів Другої Світової війни, а також комплектуючі до зброї. І цей факт – вилучення зброї - непоодинокій
Ну, і серед іншого, розглядаються справи про адміністративні правопорушення, на правопорушників накладаються попередження та штрафи. Ведеться робота з неповнолітніми правопорушниками. Втім, саме до цієї теми ми повернемося згодом.
Профілактична робота серед населення
У Рубіжному ведеться ретельна попереджувальна та профілактична робота серед населення. Співробітники сектору превенції Рубіжанського відділу поліції проводять регулярні зустрічі з населенням. Основною метою діяльності даного підрозділу є профілактика та недопущення злочинів.
Нещодавно дільничні офіцери поліції сектору превенції проводили акцію «Зупинимо домашнє насильство разом». Поліцейські роз’яснювали громадянам як діяти в ситуації коли відбувається домашнє насильство та куди звертатися за допомогою.
Для того, щоб мешканцям міста нагадати прості правила які допоможуть не стати жертвою шахраїв, поліцейськими були розміщенні тематичні листівка на підприємствах та в місцях масового скупчення людей.
Працівники з ювенальної превенції в рамках Всеукраїнської операції «Літо 2018» проводять профілактично-роз'яснювальні бесіди з продавцями торгівельних закладів, щодо недопущення продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.
Важливо зазначити, що рубіжанська поліція завжди переймається тим, чим займається рубіжанська громада. І це можна побачити у всьому - чи то коли місцеві поліцейські на чолі з начальником відділу підполковником поліції Олександром Корнєєвим приєднались до висадки дерев сакури разом з делегацією з Японії, чи то вшанування пам'яті українських воїнів, які загинули під час АТО, чи то святкування Дня визволення Рубіжного.
Ну, і безперечно, під час всіх міських заходів співробітники Рубіжанського відділу поліції забезпечують охорону громадського порядку та безпеки мешканців та гостей міста.
Розповідь про Рубіжанський відділ поліції я продовжу наступного разу. І ми поговоримо про профілактичну роботу та роль жінок-поліцейських.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа