Як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина друга)
Сьогодні знову поговоримо про гроші, податки та зміни у законодавстві. Наша співрозмовниця – головний державний податковий інспектор – спеціаліст з питань організації роботи Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області Ірина Олександрівна Гречанікова.
Читайте також Як працює фіскальна служба на місцях – сервісне обслуговування та прозорість (частина перша)
Сьогодні ми поговоримо про нововведення у законодавстві, а про те, хто може допоїти підприємцям не заплутати у цих новелах, скільки та коли платити податків та що таке електронний кабінет платника податків. Саме про це ми і говорили з Іриною Олександрівною Гречаніковою.
На сьогоднішній день на обліку в Рубіжанській ОДПІ знаходяться близько 4500 платників з них 1400 юридичних осіб та більш ніж 3000 фізичних осіб. Протягом січня-травня 2018 року Центрами обслуговування платників Рубіжанської ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області надано 6,5 тис. адміністративних послуг.
Найбільш популярною є послуга з видачі картки платника податків, якою скористалися 3017 платників.
Також зареєстровано 307 книг обліку розрахункових операцій та 34 розрахункові книжки. Видано1935 довідок про суми виплачених доходів та утриманих податків та 286 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.
Витяги з Реєстру платників єдиного податку отримали 203 підприємців, 147 суб'єктів господарювання були зареєстровані платниками єдиного податку. Крім цього, зареєстровано 408 книг обліку доходів та обліку доходів і витрат платникам єдиного податку та 32 реєстратори розрахункових операцій.
Збір єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Україні здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. Він замінив собою чотири раніше існуючих обов'язкових державних соціальних збору: пенсійний, «безробіття», соцстрах (лікарняні), «нещасний випадок». Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті до Пенсійного фонду України та з 01.01.2018 його мінімальний розмір складає 819,06 грн.
В Центрах обслуговування платників у м. Рубіжне та м.Кремінна надається широкий спектр безоплатних послуг для відвідувачів.
Серед них: приймання податкової звітності, отримання послуги з внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника, отримання усних консультацій відповідно до Податкового кодексу України, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску тощо.
На інформаційних стендах розміщено максимально необхідну інформацію, що дозволяє якісно обслуговувати платників податків та значно скоротити час на надання послуг.
Для платників податків реалізована можливість надання електронної звітності через мережу Інтернет. З цією метою встановлено окремий комп'ютер, підключений до мережі, а також надаються консультації та практична допомога під час відправки електронних звітів.
Платники податків можуть отримати адміністративні послуги в Центрі обслуговування платників, а також шляхом отримання послуг засобами електронних сервісів - через Електронний кабінет платника (ЕКП).
Щоб стати користувачем ЕКП, суб’єктам господарювання необхідно лише отримати електронний цифровий підпис та укласти договір для включення в систему електронного документообігу.
Електронний кабінет платника (ЕКП) було створено з метою забезпечення можливості реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених законодавством, шляхом «електронного спілкування» з органами ДФС.
Варто нагадати, що з 01.01.2017 Податковим кодексом України вперше надано визначення, складові, принципи функціонування та сервіси ЕКП, а Порядок функціонування Електронного кабінету платника визначається Міністерством фінансів України. Вже сьогодні кожен може скористатися на сайті ДФС електронними сервісами, якими поступово наповнюється функціонал кабінету.
Для всіх користувачів сайту доступна відкрита частина ЕКП, яка, зокрема, дозволяє суб’єктам господарювання отримати інформацію з єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, переглянути реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з ПДВ, більше дізнатись про свого бізнес-партнера, отримати інформацію про заборгованість, перевірити перебування контрагента у відповідних реєстрах.
Щоб стати користувачем ЕКП, суб’єктам господарювання необхідно лише отримати електронний цифровий підпис та укласти договір для включення в систему електронного документообігу або отримати електронні ключі в ПриватБанку.
Важливим сервісом для платників, безумовно, є можливість переглянути стан розрахунків з бюджетом, врахувати інформацію про існуючу переплату для погашення поточних грошових зобов’язань, своєчасно відреагувати у разі помилкової сплати податків на невірний рахунок або виникнення податкового боргу.
На сьогоднішній день реформування Державної фіскальної служби продовжується Рубіжанська ОДПІ знаходиться в стані припинення, але це не означає, що податкової не буде, зміни для платників будуть позитивними. Адміністративні послуги платники зможуть можуть отримати як і раніше в Центрах обслуговування платників. Докладніше про структурні зміни ми розповімо пізніше.
Адміністративні послуги та консультації з питань оподаткування можна отримати на особистому прийомі в Центрах обслуговування платників за адресою: м. Рубіжне вул. Менделєєва,14-б, або за телефоном (06453)7-66-91, а також м. Кремінна (Кремінське відділення, вул. Центральна,10, або за тел. (06454) 3-19-40.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа