Новини Івано-Франківська та області

Про заміну паспорта у формі книжечки на ID-картку

Сьогодні у циклі «Народний юрист» поговоримо про нововведення в українському законодавстві. Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.

З 17 квітня втратив чинність наказ Міністерства внутрішніх справ України № 320 "Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України". Це передбачено наказом МВС.

Як пояснюють у Державній міграційній службі, зазначене рішення прийнято в рамках реформування системи документування та із врахуванням того, що паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року вже тривалий час не видається у жодному підрозділі міграційної служби.

Разом з цим можливість за бажанням особи вклеїти фотокартку до такого паспорта по досягненні 25- та 45-річного віку прописана в інших нормативно-правових актах, тому така послуга і надалі надаватиметься підрозділами Державної міграційної служби та центрами надання адмінпослуг.

Таким чином, як і раніше після досягнення 25- та 45-річного віку особа самостійно вирішуватиме, чи вклеїти фото до паспорта у формі книжечки, чи оформити ID-картку.

У Державній міграційній службі України планують у другому півріччі 2018 року запровадити послугу із заміни паспорта у формі книжечки на ID-картку за бажанням особи. На сьогодні така заміна можлива лише у разі зміни прізвища, псування або втрати паспорта, а також за бажанням при досягненні 25- та 45-річного віку.

"Поступове запровадження ID-картки без примушування громадян до заміни документів здійснюється відповідно до досвіду європейських країн та з метою уникнення ажіотажу та додаткових черг", - йдеться у повідомленні відомства.

При цьому для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Виїзд за кордон по паспорту громадянина України у формі картки можливий лише у разі укладення відповідних міждержавних угод.

ID-картки випускникам загальноосвітніх навчальних закладів

Керівникам обласних управлінь міграційної служби надано доручення щодо організації максимального сприяння процесу оформлення ID-карток випускникам загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йдеться на сайті Державної міграційної служби.

Керівники територіальних підрозділів, у співпраці із місцевими управліннями освіти та керівниками навчальних закладів вирішуватимуть питання організації прийому учнів в окремо встановлені години та невідкладно прийматимуть рішення про документування після проведення відповідних перевірок.

Для оформлення ID-картки вперше школярам необхідно звернутися до підрозділу ДМС або центру надання адмінпослуг (ЦНАП) за місцем реєстрації та надати свідоцтво про народження, паспорти батьків (або одного з них), довідку про реєстрацію місця проживання (видає орган реєстрації, утворений місцевою адміністрацією). Перший паспорт у формі ID-картки видається безкоштовно.

Тепер про прописку. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України представило проект закону, який скасовує обов’язковий штамп про реєстрацію в паспорті. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

За підрахунками Офісу реформи адміністративних послуг, більше 10 млн українців не можуть скористатися послугою реєстрації через обтяжливі процедури.

Понад 63% дітей проживають без “прописки”. Крім того, громадяни змушені звертатись за послугами посередників, які за винагороду (від 3 тис. грн) реєструються місце проживання у потрібній місцевості.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також