Новини Івано-Франківська та області

Проект «Мобільний культурний центр» навчить рубіжанських дітей новим інтелектуальним іграм (частина перша)

Сьогодні поговоримо про наше майбутнє, про дітей та їх захоплення, а також про дорослих, які мають підтримувати дітлахів, вчити їх загальнолюдським цінностям – бути справедливими, добрими, розумними.

Саме зараз рубіжанські діти готуються  зустрічати новий цікавий проект «Мобільний культурний центр», який є частиною більш великого проекту («Культурний Майнінг») та увесь квітень буде працювати на Луганщині, а саме у Рубіжному.

Тему виховання та позашкільної роботи з дітьми, ми поєднаємо з іншою темою – зростання громадської  активності, участь громадських організацій у загальному процесі виховання нових громадян для нової країни.    Втім, все по-порядку. 

Віднедавна в Україні з’явилась нова державна політика – політика розвитку громадянського суспільства, яке  стало агентом змін у нашій державі. 

Сьогодні в Україні бачимо сплеск громадської активності. Не побачити це може тільки лінивий. Громадська активність стала трендом, тобто популярним напрямком у суспільно-політичному житті сучасної України.

Начальник головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна Філатова розповіла нам про розвиток громадянського суспільства на Луганщині, про сприяння цьому процесу  зростання громадянської активності, управління юстиції. Співрозмовниця також зазначила, що керівник проекту «Мобільний культурний центр регіонального розвитку» Галина Янченко має великій досвід роботи, а сам проект, пов’язаний з інтелектуальним розвитком дітей, варто поширювати не тільки у Рубіжному.  

Ні для кого не секрет, що до війни не всі, але багато громадських організацій в Україні і на Луганщині «працювали» лише не папері, «освоювали бюджети». Недаремно, у суспільстві поширювалася думка, що всі вони «грантоїди», які живуть за кошти міжнародних фондів, закордонних донорів. 

Не втомлююсь повторювати - сьогодні  ситуація змінилася. Важко шукати позитивні моменти у війні, і все ж таки, один з плюсів сьогоднішньої складної ситуації – зародження громадського суспільства, зростання активності людей, народження нових лідерів та створення нових громадських організацій.

Але при  цьому, у багатьох громадських активістів відсутні навики як використовувати цю активність, свій потенціал.

Саме тому, необхідно вчитися, налагоджувати комунікації, співпрацювати з міжнародному проектами, писати проекти, створювати нові ідеї.

Яскравий приклад такого навчання, націленого на конкретний результат став проект «Культурний Майнінг 2018» направлений на пошук, підтримку та вирощування менеджерів культурного напрямку, громадського сектору та проектних менеджерів у сфері урбаністики.

Мета проекту полягає в наданні дієвого інструменту розвитку та зростання обраній групі культурних менеджерів та менеджерів громадського сектору для реалізації власних ідей та проектів для покращення їхніх міст. Проект реалізується  за підтримки USAID - Агентства США з міжнародного розвитку на території двох областей - Донецької та Луганської.

У січні – лютому цього року в Україні відбувся Перший етап Академії проекту «Культурний Майнінг». Модератором Академії став Денис Блощинський - автор багатьох курсів із проектного менеджменту, ефективних комунікацій, лідерства, командної роботи. Денис є креатором, режисером та проектним менеджером, який власноруч провів сотні різноманітних заходів, організовував масштабні культурні та освітні програми. Він із 2010 року є співзасновником Агенції 42, а з 2014 року -  Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».

Після попередніх співбесід  та зустрічей з представниками громадського сектору, бізнесу та влади, які реалізовують ініціативи з покращення власних міст, було відібрано групи із 6 людей в кожному із 12 міст Луганської та Донецької областей. Всі вони  зібралися у місті Харків, щоб взяти участь у Академії проекту «Культурний Майнінг».

В рамках першої Академії учасники пройшли курс лекцій з фандрайзингу, основ проектного менеджменту, стратегії та комунікації, дізналися про механіки роботи із креативом та створенням ідей.  Простіше кажучи, громадських активістів навчали, як зробити житті у рідному місті більш цікавим та привабливим для місцевих мешканців.

Отож, після інтенсивних 5 днів тренінгів та лекцій учасники вийшли з чималим багажем нових знань. Кожна з 12 команд сформувала свою ідеєю-проект.

А вже наприкінці лютого вони повернулися  до Харкова на Другу Академію проекту «Культурний Майнінг» із  завершеними заявками на власні проекти в своїх містах. Кожна із локальних команд реалізує свій власний проект у своєму місті, який буде спрямований на покращення кожного із міст.

Географія проекту включає 12 малих міст. На Луганщині це - Попасна, Рубіжне, Щастя, Сватове, Кремінна, Старобільск, у Донецькій області - Авдіївка, Вугледар, Курахове, Волноваха, Дружківка, Торецьк.

Сьогодні ми розповімо про те, як «Культурний Майнінг» запрацює у Рубіжному. Медіа-координатор рубіжанського проекту Дарина Никитенко розповіла нам про «Мобільний культурний центр» та про те, як вони навчалися у Харкові.

Днями у Рубіжанській міській раді громадська організація «Мобільний культурний центр регіонального розвитку»  представила рубіжанським депутатам свій  проект, який спрямований на активізацію та залучення дітей за місцем проживання в сучасні інтелектуальні ігри.

Керівник проекту Галина Янченко зробила презентацію   нового  проекту. «Мобільний культурний центр» - пересувна кампанія, яка не має рамок стаціонарності та направлена на роботу з групами дітей, які мешкають у одному мікрорайоні міста. Проект  спрямовано   на  дітей 12-14 років.

Виконання проекту полягає у створенні циклу інтелектуальних ігор.  Ці ігри будуть проводитись у неформальній обстановці на відкритих майданчиках мікрорайонів міста. Проект «Мобільний культурний центр» реалізується за підтримки Проекту «Культурний Майнінг», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

У Рубіжному успішно  працює Комплекс позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом. Комплекс працює круглий рік, заняття ведуть талановиті педагоги. Всі кружки та спортивні секції – безкоштовні, в них  займаються  близько 1000 дітей! Безсумнівно, новий проект було підтримано. Про нам розповіла менеджер проекту, завідуюча відділом еколого-натуралістичного та спортивного напрямку Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Анна Сергіївна Меняева.  Про це й була розмова.  

Студент Рубіжанського Інституту хімічних технологій Східноукраїнського Національного університету імені Даля  Олександр Северин – менеджер проекту. Він розповів про свої враження від навчання проектному менеджменту. Про це й була розмова.  

Студент Рубіжанського політехнічного коледжу Олексій Коваленко вчиться на програміста, вирішив взяти участь у проекті «Мобільний культурний центр». Розповів на про свої враження від проекту. Про це й була розмова.  

Докладніше про рубіжанський «Мобільний культурний центр» ми розповімо у подальших публікаціях.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також