У шкільної педагогіки жіноче обличчя
У школі 8 березня вважається особливим святом, адже більшість вчителів — жінки. Учні та чоловічий колектив намагаються всіма силами підготуватися до цього дня, готують концерт і цікаві виступи, розучують пісні й вірші, малюють листівки та плакати, ну і, звичайно, дарують подарунки. Вчителі заслужили повагу і приємні слова.
Наш сьогоднішній співрозмовник директор Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Ірина Вікторівна Горбушина. Ну, відверто кажучи, ми не будемо говорити суто про Міжнародний жіночий день, а про школу…
За спеціальністю Ірина Вікторівна - вчитель історії, має вищу кваліфікаційну категорію, стаж роботи більше 37 років, останні 18 років – на посаді директора школи, яку до речі, сама і закінчила у далекому 1979 році. У нас з Іриною Вікторівною вийшло невимушене, відверте спілкування і про сьогодення, і про історію школи.
Чи є сьогодні сьома школа носієм сучасних вимог у навчанні та вихованні? Ірина Вікторівна Горбушина вважає, що сьогодні виховання громадянина – патріота – цілеспрямований, систематичний, регульований процес, мета якого – утвердження свідомості нації, народу, етнічної культури, мовної єдності, кращих рис характеру громадянина України.
Головне завдання виховної діяльності - створення умов для активної життєвої позиції учнів, громадянського самовираження і самореалізації.
В основі виховного процесу школи лежить система таких відносин, що забезпечує взаємодію педагогів, батьків та учнів згідно з суспільно заданими цілями виховання – розквіт духовної сутності людини, яка має стати висококваліфікованим спеціалістом, займати чіткі національні, загальногосподарські позиції, бути активною у громадському житті, відповідальною за моральне становлення себе як особистості.
Реалізуючи концепцію освіти, як процес розвитку творчої особистості, педагогічний колектив постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує.
Рубіжанська школа № 7 має специфічний естетичний профіль з поглибленим вивченням образотворчого мистецтва, музичного мистецтва. Цього року школа відзначає 50-річний ювілей. Поки що до свята ще далеко, втім, підготовка до нього вже розпочалася. А це, за словами керівництва школи, велика та кропітка робота.
«Готуючись до ювілею хотілось гідно представити наш учнівсько-педагогічно-батьківський колектив у форматі справжнього шкільного музею. Скільки зроблено добрих справ,скільки відомих громадян,випускників школи з любов'ю згадують рідну альма-матір, улюблених педагогів. Вже бабусі приводять до школи онуків, а вчора самі були учнями. А скільки випускників стали педагогами і працюють у рідній школі та навчальних закладах міста», - розповіла нам Ірина Вікторівна Горбушина.
До 50-річного ювілею школи педагоги вирішили згадати піввікову історію рідної школи. Для цього вчителі за допомогою всеукраїнської платформи GoFundEd, яка допомагає освітянам створювати якісний навчальний досвід для своїх учнів, вирішили створити свій проект «Скарбниця Рубіжного» (шкільний історичний музей).
У планах розширення існуючого шкільного музею – організатори хочуть перетворити звичайний музей на: музей-майстерню для проведення майстер-класів з вивчення стародавніх традицій та ігор; музей-клуб, де проводяться зустрічі з цікавими людьми, історичні та літературні вечори, конкурси та вікторини; музей-театр, де створені на базі музею театральні постановки стануть основою для викладання країнознавства, вивчення культури, звичаїв, мови мешканці полікультурного регіону.
Щоб розказати про історію школи, потрібні нові стенди та вітрини. І тоді всі дізнаються про кращих педагогів та успішних випускників школи, про відомих спортсменів, про цікаві туристичні подорожі колишніх учнів, зустрічі з відомими земляками. Про всі досягнення, цікаві події за 50 років, втілення освітніх інноваційних технологій, найкращих випускників, видатних педагогів розкаже новий шкільний музей.
Свято відбудеться 5 жовтня, на День вчителя, і його варто відзначити на міському рівні. Це буде дуже добре вшануванням внеску педагогів школи у загальноосвітній процес міста Рубіжне.
***
8 березня принесло з собою весну і радість. Хай радість і світло посмішок розчинить проблеми, як весняне сонце прибирає із землі останні острівці снігу. І навіть в похмурі дні бажаємо вам залишатися в доброму настрої.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
Аудіоверсію слухайте в ефірі Луганського обласного радіо «Пульс», що є структурним підрозділом лідера інформаційного мовлення Сходу України