Новини Івано-Франківська та області

Що таке «пенсійний коридор»?

Сьогодні у циклі «Народний юрист»  поговоримо про «пенсійний коридор». При підготовки цього випуску були використані матеріали Благодійного фонду «Право на захист» та матеріали Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Луганської області.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, страховий стаж яких становить не менше 25 років. Мінімальний страховий стаж поступово збільшуватиметься (щороку на один рік). 2028 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60, років матимуть тільки ті особи, у яких не менше як 35 років стажу.

Особи матимуть право на пенсію за віком у віці 63 роки за наявності на 1 січня 2018-го стажу від 15 до 25 років. У наступні роки цей стаж щороку відповідно збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 до 35 років 2028-го. Тобто 2028 року право на пенсію у віці 63 роки матимуть особи зі стажем роботи від 25 до 35 років.

Якщо особа станом на 1 січня 2019 року матиме стаж від 15 років, але меншої тривалості, ніж потрібно для призначення пенсії в 63 роки, призначатимуть тільки після досягнення 65 років. Мінімальний стаж, необхідний для отримання пенсії із солідарної системи, щороку збільшуватиметься на 12 місяців. Тобто 2020-го мінімальний стаж становитиме від 15 до 17 років, 2022-го – від 15 до 19 років і т.д. 2028 року особи зі стажем від 15 до 25 років матимуть право на пенсію в 65 років.

Водночас передбачено надати можливість особі вийти на пенсію після доопрацювання нею належної тривалості страхового стажу, який було визначено на дату досягнення нею належної тривалості страхового стажу, який було визначено на дату досягнення пенсійного віку (60, 63, 65 років), тобто після того, як особа допрацює необхідну тривалість стажу.

Страховий стаж-період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачували страхові внески в сумі не меншій за встановлений законодавством мінімальний страховий внесок. Для зарахування в страховий стаж повного місяця сума сплаченого внеску має дорівнювати сумі мінімального страхового внеску. Нині визначена сума мінімального страхового внеску становить 704 грн. (22% ЄСВ від 3200 грн. мінімальної зарплатні).

Якщо сума сплаченого внеску є меншою за мінімальний страховий внесок, особа має право доплатити потрібну суму для того, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

 


Читайте також