Донбас Медіа Форум знайшов продовження. Журналісти Донбасу вчаться та вдосконалюються
Сьогодні з вами поговоримо про знакові та важливі події, які на перший погляд стосуються журналістики, але насправді, стосуються загального інформаційного поля, отже практичного кожного з нас.
Але спочатку нагадаємо, у червні цього року, у Святогірську, що у Донецькій області, відбулася знакова подія – третій Донбас Медіа Форум (ДМФ-2017). Підготовка до проведення ДМФ-17 зайняли декілька місяців. Як це відбувалося читайте тут.
Вперше Донбас Медіа Форум відбувся в 2015 році в Києві, вдруге - в 2016 році в Маріуполі - про це читайте тут.
До складу організаційного комітету Форуму входять журналісти та громадські організації - Донецький інститут інформації, Донецький прес-клуб та Інститут демократії імені Пилипа Орлика.
У Форумі цього, 2017 року, взяли участь майже 300 учасників, було проведено 24 майстер-класи, 4 панельних дискусії.
Форум підтримують Посольства та міжнародні організації. Лозунг цьогорічного Форуму був такий: «Донбас у медіа: від популізму до фактів».
Донбас стає приводом для політичного популізму, який проникає в журналістику, що впливає на споживачів контенту у сприйнятті кризи через призму того чи іншого транслятора.
Саме тому спостерігається низька довіра до українських медіа серед місцевого населення. Відбувається порушення стандартів при висвітленні конфліктно-дражливих тем. Психологічні травми самих журналістів впливають на якість контенту.
Днями у Сєвєродонецьку громадська організація Донецький інститут інформації спільно з німецькою організацією Media in Cooperation and Transition проводили тренінг «Покращення навичок зйомки та монтажу коротких відео-матеріалів». Захід відбувся за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Проект «Донбас медіа» включає в себе серію лекцій та тренінгів для журналістів.
Їх мета - сприяти розвитку незалежної журналістики на Донбасі через професійну підготовку журналістів регіону, покращення якості матеріалів, що випускаються, збільшення аудиторії, довіри і формування мережі незалежних професійних журналістів місцевих та центральних ЗМІ України.
Перші заняття відбулися в Маріуполі та Краматорську, а ось тепер Сєвєродонецьк.
Про це нам розповів менеджер проекту «Донбас медіа» Артем Бондаренко.
Мета тренінгу у Сєвєродонецьку - надати журналістам та блогерам нові знання з відео-зйомки та якісного монтажу для виготовлення відео-сюжету як для телебачення так і для соціальних мереж.
Тренер - Дмитро Волошко, який працює оператором інформаційних програм телеканалу "СТБ", кінооператор. Має багаторічний досвід зйомки та монтажу відео-сюжетів для телебачення.
Учасниками тренінгу стали лише ті, хто пройшов конкурсний відбір. У програмі курсу були лекції з технології телевиробництва, основи теорії монтажу та операторської майстерності. Цікаво пройшли також і практичні заняття.
Ми поспілкувалися з учасниками тренінгу. Розпочали розмову з представниками лідера інформаційного мовлення – телеканалу ЛОТ.
За словами наших співрозмовників, особисто директор філії НСТУ «Луганська регіональна дирекція», керівник Луганської регіональної спілки журналістів України Андрій Шаповалов та інше керівництво телеканалу «ЛОТ» завжди сприяють творчому та професійному зростанню журналістів.
Журналіст редакції «Новин» телеканалу ЛОТ Олександр Рибальченко прийшов для того, щоб краще зрозуміти саме операторську роботу та покращити рівень співпраці журналіст-оператор. А порадили йому прийти на тренінгу – керівники телеканалу.
Режисер телеканалу ЛОТ Марк Балаба розповів свої враження та також підкреслив, що керівництво телеканалу всіляко заохочує участь в таких практичних навчаннях.
Катерина Радіонова та Крістіна Стовпяга - молоді журналісти газети
Молоду редакцію очолює Ярослав Нестеренко. Характерна деталь – Ярослав Нестеренко вчиться сам та заохочує до цього всіх свої співробітників. Газета виходить в печатному виді, проте має свою сторінку у Фесйбуці та сайт. Отже, нові знання – будуть у нагоді.
Важливо відзначити, що під час тренінгу у всіх була можливість поспілкуватись з колегами щодо журналістської солідарності та захисту своїх прав.
Владислав Старицький – відеоблогер. Він розповів свою історію та поділився враженнями від тренінгу.
Наприкінці, варто декілька слів сказати про одного з організаторів форуму та згаданих вище тренингів – про керівника Донецького інституту інформації Олексія Мацуку.
З Олексієм Мацукою ми знайомі досить давно. Сам він з Донецька, завжди був прихильником європейських цінностей. У нових реаліях життя Олексій не тільки знайшов себе, а створив потужну команду серед громадських активістів, журналістів. Відверто кажучи, саме він придумав (і найголовніше втілив у життя) ідею ДМФ.
За словами Олексія Мацуки, журналістика Донбасу оновлюється, а на тренінгах можна побачити багато молодих журналістів.
Варто погодитися з ним, важливо весь час вчитися - від цього буде залежати якість контенту.
Навчання - це шлях до гарної журналістиці. Чим більше буде у нас надійної і якісної журналістики, тим більша ймовірність, що українське суспільство буде стабільно розвиватися.
Підготував Володимир Сидоренко, Паралель-медіа.
Фото - Роман Назаренко.