Відбулася Академія Фестивалю «З країни в Україну»
З 16 по 20 вересня в місті Краматорськ відбулася Академія Фестивалю «З країни в Україну», що стало першим етапом в проведенні четвертої хвилі всеукраїнського Фестивалю «З країни в Україну». Про це повідомляють організатори Фестивалю.
П’ять днів команди активістів з Дружківки, Костянтинівки, Торецька, Лисичанська, Кремінної та Старобільська готувалися до виконання складної задачі - проведення Фестивалю у своєму місті. Для цього насамперед, кожна команда на Академії повинна була сформувати Візію (місію) свого проекту, продумати елементи фестивалю, що розкриють регіональну ідентичність міста та його громадян, підвищать рівень та запит на культурний продукт в місті. Також студенти розмірковували про те, що зможе змінити фестиваль і як він вплине на громаду.
Щоб виконати поставлене організаторами завдання, протягом заходу команди вивчали теорію та переймали практичні навички відомих бізнес-тренерів, співробітників муніципальної влади, бізнесменів та управлінців.
На допомогу студентам були запрошені:
Діна Волинець - спеціаліст з питань візії та стратегії, співвласник Sinergy Development Consulting та колишній керівник НДО Форуму, яка ділилася досвідом з роботи над формуванням стратегії, місії, та цілей проекту, дала базис знань з аналізу у системі SWOT та GAP.
Романюк Альона - спеціаліст з комунікації та адвокації громадських проектів провела запальний тренінг на прикладі практичних кейсів з PR комунікації.
Юлія Євпак – людина, що представляє і ГО, і владу міста Луцьк, приїхала розказати як домовлялись та працювали разом ці два обличчя спільноти міста. Адже їх метою була організація наймасштабнішого рок-фестивалю на заході країни – «Бандерштат!».
Андрій Залужний та Лілія Атнажева - професійні викладачі та практики у сфері проектного менеджменту, працювали з командами повних 2 дні. Учасники пройшли всі етапи створення проектної документації, написання бюджету, та аналізу проекту через проектну матрицю.
Крім того, студенти послухали курс з спіральної динаміки, фандрайзингу, PM та SCRUM.
Плідна співпраця з спеціалістами та злагоджена робота команд, безсумнівно принесли якісний результат. Кожна з команд представила свої візії та подала попередні проекти для проведення фестивалю у своєму місті.
Ось декілька з них для прикладу:
Торецьк - Фестиваль «Антидеприсант». Створення безстрокової унії громади і влади. Це кардинально змінить стереотип про місто для самих жителів а головне інвесторів. Торецьк стає сучасним містом де шахти працюють як музеї, а бізнес розвивається в сфері сучасних технологій, молоді кадри більше не шукають роботи в інших містах, влада і громада спільно підходять до вирішення стратегічних питань.
Кремінна - Славетні «Зелені легені Донбасу» знову бачать себе на коні. Головною фішкою Фестивалю стає залучення місцевого кінного театру, та спеціалістів з іппо-терапії . Це унікальна методика яку використовують у всьому світі для роботи з дітьми хворими ДЦП і не тільки. Наслідком проведення фестивалю є створення на Донбасі центру іппо-терапії, розвиток зеленого та іппо-туризму, місто знову стане туристичним центром регіону, а його санаторії перестануть бути примарами покинутими в лісі.
Крім того, в рамках Академії Фестивалю «З країни в Україну» було проведено прес-брифінг.
Спікери розповіли місцевим ЗМІ про місію та історію фестивалю. Так, Павло Горб - керівник Фестивалю «З країни в Україну», зазначив: «Фестиваль "З країни в Україну" з 2014 року організовується як волонтерська ініціатива, а з 2015 року фестиваль, як програма з розвитку громадянського суспільства на Сході країни, отримав підтримку програми UCBI Агенції міжнародного розвитку США USAID».
Проектний менеджер Фестивалю «З країни в Україну» - Анастасія Вергелес на прохання представників ЗМІ згадала найяскравіші моменти минулорічних фестивалів. « Я тішуся з того, що повертаючись у міста, де вже був проведений фестиваль, ми бачимо позитивні зміни. Це означає, що наша праця недаремна і надихає на створення все нових і нових проектів», - підсумувала Анастасія.
Завітав на прес-брифінг також Ігор Стокоз – заступник голови Донецької ОДА. Він підкреслив у своїй промові важливість тісної взаємодії влади та громадськості для створення якісно нового рівня життя та культурного розвитку не тільки регіону, але й України в цілому. Крім того, Ігор Сергійович запросив всіх бажаючих взяти участь у Міжнародному Економічному Форумі «Discover Dn.Ua», що відбудеться 28-29 вересня 2017 року в м. Краматорськ, який організовує Донецька облдержадміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація спільно з Донецькою торгово-промисловою палатою, Програмою Розвитку ООН та USAID.
Нагадуємо, що Фестиваль «З країни в Україну» у 2017 році пройде в 6 містах:
• 20 жовтня – Старобільськ
• 21 жовтня - Кремінна
• 22 жовтня - Лисичанськ
• 27 жовтня - Дружківка
• 28 жовтня - Костянтинівка
• 29 жовтня - Торецьк