Життя переселенців. Новий навчальний рік Луганського медичного університету
Не має жодної людини, жодного закладу, жодної установи, яких би не торкнулася війна на Донбасі. Війна, яку нам нав’язала країна-агресор Росія. Майже два мільйони переселенців, які за фактом є біженцями від цієї клятої війни.
Отже, сьогодні поговоримо про те, як вплинула війну на освіту. Будемо говорити про підготовку лікарів. Не секрет, що підготовка висококваліфікованих кадрів медичної галузі потребує особливих потреб – і відповідної матеріальної бази, і кадровий потенціал викладачів, і бази для проведення практичних і наукових занять.
Серед вишів-переселенців опинився і Луганський державний медичний університет, який сьогодні розміщується у Рубіжному. Бесіда з нашими сьогоднішніми співрозмовники відбулася буквально на минулому тижні, саме у День знань.
1 вересня Луганський державний медичний університет, як завжди, відчинив свої двері для студентів. На святковій лінійці студентів вітали ректор, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Ігор Володимирович Іоффе, Рубіжанський міський голова Сергій Хортів та інші чисельні гості та батьки.
Вперше виший медичний заклад такого типу відкрився у Луганську в 1 вересня 1956 року. І ось вже четвертий навчальний рік Луганський державний медичний університет розпочинає у Рубіжному. Більше двохсот вчорашніх абітурієнтів вирішили обрати професію, яка відповідає їх природним здібностям, професію, як є і перспективною, і сучасною. Диплом Луганського медичного університету – це престиж і гарантія успіху кожного випускника, це один зі стартових документів, який відкриває перспективи кар’єрного зростання.
Дмитро Дідора – переселенець, студент третього курсу. Він з Луганська, але у 2014 році, після початку бойових дій, родина виїхала до міста Щастя. У 2015 році перед хлопцем постало завдання щодо вступу до медичного вишу. Плани були поступати в Харків та Київ, але врешті решт, зупинилися на Луганському медичному університеті. Чому так сталося розповідає Дмитро Дідора.
Луганський державний медуніверситет має вищій ІV рівень акредитації, неодноразово відзначався високими місцями в міжнародних та вітчизняних рейтингах вищих навчальних закладів, був нагороджений дипломами багатьох престижних освітніх і наукових виставок.
Університет успішно здійснює науково-дослідну та навчально-виховну роботу, керуючись найкращими світовими традиціями, сучасними принципами і новітніми тенденціями розвитку у сфері освітніх послуг. В університеті працюють Заслужені діячі науки й техніки України, Заслужені лікарі України, а також 20 професорів та 55 кандидатів наук. У структурі університету діє 26 кафедр.
Наш співрозмовник - ректор медичного університету - доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Ігор Володимирович Іоффе.
З Катериною Мазур ми познайомилися на святковій лінійці. Не буду приховувати, мою увагу привернула красива дівчина у вишиванці. Зразу було видно, що червоно-красна вишиванка автентична. Отже поговорили.
Катерина Мазур приїхала на Луганщину за тисячу кілометрів, з Тернопільщини. Після закінчення медичного училища у прекрасному місті Кременець, дівчина вирішила отримати вишу освіту. Після недовгих роздумів обрала Луганський державний медичний університет, сьогодні Катерина – першокурсниця.
Чому саме луганський медуніверситет? Чим вразила та здивувала Катерину Луганщина? Які умови проживання у гуртожитку? Які стереотипи Донбасу вдалося переосмислити? І, врешті, решт, що для неї вишиванка – Про все це розповідає Катерина Мазур.
За словами керівництва вишу, університет є осередком прогресивної молоді, у якому формується почуття національної гідності та громадянської відповідальності. Саме тут утверджуються цінності моральності й свободи і, безперечно, отримуються фундаментальні знання майбутніми лікарями і провізорами.
Про це розповів перший проректор з науково-педагогічної роботи - доктор біологічних наук, доктор медичних наук, професор Сергій Миколайович Смірнов.
З Білокуракінського району, з села Нещеретове приїхала першокурсниця Таїсія. Дівчина мріє стати лікарем-дерматологом. Вона розповіла чому обрала саме Луганський державний медичний університет.
В університеті плідно працює студентське самоврядування. Тут у Рубіжному відкрито Центр культури та дозвілля студентів. У ньому сучасно обладнаний спортивний зал, чудова комп’ютерна базою та бібліотека.
Усім студентам надається житло у комфортабельному гуртожитку. Додамо, що рішенням Рубіжанської міської ради рік тому, 31 серпня 2016 року, була передана відремонтована будівля з метою проживання в ній студентів. Гуртожиток знаходиться по вулиці Миру, 36. Про це розповів перший проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Миколайович Смірнов.
Юлія Волга – лікар-інтерн першого року. Нещодавно вона закінчила лікувальний факультет університету та проходить стажування у Рубіжанській лікарні. Це до речі, ще один плюс у навчанні – бо вчити лікарів без належної бази, проводити навчання дистанційно просто неможливо.
Студентське самоврядування в університеті – це гарантоване державою право та реальна здатність студентів до самостійної громадської діяльності із реалізації функцій управління університетом. У студентському самоврядуванні беруть участь студенти, які навчаються в університеті.
Студентське самоврядування виражає інтереси студентів, які навчаються в університеті, незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Метою студентського самоврядування є створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці, формування у студентів гордості та любові до аlma mater, національної свідомості.
Особливо хотілося б наголосити на тому, що не залишилися без уваги і абітурієнти з тимчасово-окупованої території України. В університеті працює освітній центр «Донбас-Україна», який здійснює допомогу при вступі даної категорії абітурієнтів. Сьогодні вищу медичну освіту студенти отримують за такими спеціальностями: «Медицина» (264 бюджетних місця), «Педіатрія» (32 бюджетних місця), «Стоматологія» (4 бюджетних місця), а також «Фармація, промислова фармація». Усі спеціальності сертифіковані та акредитовані.
Родина Олександра Миколайовича Бакаляра мешкає у селі Покровське, Троїцького району.
Сьогодні він, разом з жінкою і двома чарівними дівчатами-близнючками, приїхали в Рубіжне. Тут, у медичному університеті на третьому курсі навчається старший син - Артем Бакаляр. За словами співрозмовника, за традицією, кожного Дня знань, вони приїздять на свято в медичний університет – привітати сина-студента.
Володимир Сидоренко, Паралель-медіа