Новини Івано-Франківська та області

Президент Петро Порошенко з робочою поїздкою на Луганщині

Сьогодні, 22 серпня 2017 року, Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки бере участь в урочистих відкриттях радіотелевізійної станції у Новоайдарському районі та відновленої будівлі Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру у місті Сєвєродонецьк.

Перебуваючи з робочою поїздкою на Луганщині, Петро Порошенко взяв участь у відкритті нової 134-метрової радіотелевізійної станції, розташованої неподалік села Бахмутівка Новоайдарського району.

У вітальному слові Петро Порошенко наголосив: «Для нас ця подія має велике значення, тому що інформаційна війна – головна частина російської агресії. У тісній співпраці з США ми відкриваємо вежу, потужні передавачі якої забезпечать надійний сигнал. І жителі тимчасово окупованого Луганська нарешті зможуть побачити українське телебачення і почути наше радіо. На цьому ми не зупиняємось – найближчим часом продовжимо роботу для того, щоб кожному українцю було гарантовано право на вільну інформацію, на свободу слову. Це сприятиме єднанню та становленню миру!»

Окрему подяку Глава держави висловив очільнику Луганщини Юрію Гарбузу.

«Відтепер нас чують і бачать у Луганську та інших населених пунктах тимчасово непідконтрольної українській владі території області. Зміцнення інформаційного фронту наближає нашу Перемогу!» – відзначив Юрій Гарбуз, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації.

Як повідомили Паралель-медіа у Департаменті масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, одразу після відкриття радіотелевізійної станції Президент України перевірив якість сигналу, який розповсюджується на всю підконтрольну територію області та на частину тимчасово непідконтрольної.

Так, під час прямої трансляції було налагоджено телезв’язок з КПВВ «Станиця Луганська», звідки доповів начальник відділу Прикордонної служби «Станично-Луганське 2» Сергій Киселевич.

Звертаючись до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, він зазначив, що відділ Прикордонної служби функціонує у штатному режимі. 22 серпня КПВВ «Станиця Луганська» вже перетнули 2676 людей в обох напрямках. Для інформування громадян КПВВ облаштовано радіотрансляційним та  телевізійним обладнанням.

«Сигнал українських телерадіомовників сягає Станиці Луганської. Якість – відмінна!» – наголосив Сергій Киселевич.

Відзначимо, що уперше після захоплення терористами частини області, жителі усіх населених пунктів вздовж лінії розмежування дивляться 12 каналів українського телебачення та слухають програми українського радіо.

Очільник області Юрій Гарбуз зауважив, що спільними зусиллями Мінінфорполітики, Концерну РРТ та Нацради з питань телебачення та радіомовлення РТС обладнано передавачами потужністю 1 кВт та 5кВТ, виділені два мультиплекси, що вже сьогодні дозволяє транслювати 12 цифрових телеканалів та 4 ФМ-радіостанції. У подальшому їх кількість збільшуватиметься.

Зазначимо, що будівництво станції було включене до Регіональної цільової програми підтримки розвитку інформаційної сфери Луганської області на 2016-2018 роки. Замовником будівництва об’єкту визначено КП «Інноваційно-інформаційний центр». Роботи коштували обласному бюджету більше 17 млн грн.

Антено-щоглова споруда висотою 134 м була передана у Луганську область за рахунок міжнародної технічної допомоги за сприяння Міністерства інформаційної політики України. Металеву конструкцію отримано від Уряду Сполучених Штатів Америки.

Радіус дії передавачів складає 60 км, що дозволить забезпечити українським телерадіомовленням тимчасово окуповані населені пункти Станично-Луганського, Попаснянського районів, міста Луганськ, Голубівку, Кадіївку, Алчевськ, Брянку, Первомайськ, Слов’яносербський, частково Перевальський та Лутугинський райони.

Також сигнал вежі РТС покриватиме підконтрольні українській владі населені пункти у Новоайдарському та Станично-Луганському районах, де значна частина населення майже не була охоплена українським теле- та радіосигналом у зв’язку з тим, що ці території покривалися з телевежі, розташованої у тимчасово окупованому Луганську.

Слід зазначити, що наразі на об’єкті вже встановлене наступне ретрансляційне обладнання: високоефективний твердотільний телевізійний DVB-T2 передавач ДМХ діапазону TXTU-1200-R-2 з резервним збуджувачем і автоматичним перемикачем резерву, три твердотільних радіомовних передавача TXFM-1000, дві антенні системи AS4-UTV-01, додаткова головна станція мультиплексування.

 


Читайте також