Триває презентація Стратегій розвитку міст та районів Луганщини
В облдержадміністрації триває презентація існуючих або проектів Стратегій розвитку міст та районів Луганщини, об’єднаних територіальних громад та Планів заходів до їх реалізації на 2017-2018 роки, а також проектів Планів заходів на 2019-2020 роки.
«Під час планування стратегії районній владі потрібно звернути увагу на три складові – бюджет, пріоритетні напрями економічного розвитку та соціальну сферу. Тільки відштовхуючись від демографічної ситуації та потреб населення, враховуючи можливості самостійного наповнення бюджету, дотацій іміжнародної донорської допомоги можна розробити довгострокові плани», – відзначив голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, який разом з керівниками департаментів ОДА приймає підготовлені територіями презентації.
Кращою з них, на поточний момент, виявилася у Кремінського району. Голова райдержадміністрації Наталя Чехута наголосила, що стратегія є результатом роботи місцевої влади, бізнесу та неурядових громадських організацій. Це, у свою чергу, дозволило отримати достатньо пропозицій цілей і завдань від усіх зацікавлених сторін.
Щодо розвитку ресурсного потенціалу сільськогосподарського виробництва і харчової промисловості, підвищення ефективності господарювання нею було зауважено, що до 2020 року планується отримання аграріями району валового збору зернових та зернобобових культур близько 100 тис. тонн, тобто майже на чверть більше поточного результату. У 2018 році також очікується відкриття олійного цеху, а за умови надходження інвестиційних коштів на будівництво тепличного комплексу на 2020-2022 роки – будівництво та закупівля обладнання для цеху з консервації овочів.
Медичну допомогу мешканцям району наразі надають територіальне медичне об'єднання, районний центр первинної медико-санітарної допомоги, який включає в себе: міську амбулаторію загальної практики-сімейної медицини, 1 селищну та 7 сільських лікарняних амбулаторій ЗП СМ, 16 ФАПів. На даний час розроблено комплексний проект відбудови інфраструктури з надання якісних і доступних медичних послуг на базі Кремінського РТМО, вартість якого становить 37,5 млн грн, та складено проект з реконструкції та ремонту медичних закладів первинної допомоги вартістю 11,5 млн грн.
У районі очікується створення трьох опорних шкіл на базі Кремінської ЗОШ №1, Красноріченської ЗОШ та НВК «Новоастраханська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», двох навчально-виховних комплексів – НВК «Варварівська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» та НВК «Макіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ».
Також вживаються необхідні заходи для підвищення економічної ефективності системи освіти.
Незважаючи на те, що район знаходиться поблизу лінії бойових дій, розвиток туризму теж є одним із пріоритетів. Визначальним фактором цього є рівень розвину тості відповідної інфраструктури та активного туристичного маркетингу Кремінського району. З цією метою, зазначила Наталя Чехута, доцільним є проведення низки заходів, націлених на залучення інвестицій у галузь туризму. У планах – реконструкція санаторіїв та туристичних баз, розбудова еко-парку та спортивної інфраструктури.
Голові Луганської обласної державної адміністрації – керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Юрію Гарбузу та керівникам департаментів ОДА стратегію розвитку територій до 2020 року та представники Старобільського району представили програму розвитку району.
«Для мене важливо, щоб органи влади міст та районів Луганщини розуміли напрям розвитку їх територій. Тож, або зараз вони будуть вчитися планувати та втілювати проекти у життя, або це робитимуть інші. Після того, як усі представлять свої стратегії, створена мною робоча група їздитиме по районах та буде порівнювати ситуацію на місцях з тим, що викладено у цих проектах», – підкреслив Юрій Гарбуз.
Як повідомили Паралель-медіа у Департаменті масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, під час презентації Старобільського району було відзначено, що у червні цього року до існуючого проекту внесені певні зміни, які продиктовані часом. Важливо, що до його розгляду активно долучилися громадськість та представники підприємств.
Зокрема, ними переглянуті та доповнені напрями розвитку економічного потенціалу та підприємницької діяльності.
Наразі, у районі також відбувається розробка стратегії розвитку об’єднаної Чмирівської громади та міста Старобільськ – вони співпадають з напрямами розвитку району.
У районі очікується реалізація проектної пропозиції з будівництва Електростанції на альтернативних видах палива виробничого. Наразі триває пошук інвесторів.
Також на презентації йшлося про впровадження інвестиційних проектів із виробництва альтернативних видів палива з відновлювальних джерел енергії та комплексу по зберіганню та переробці насіння соняшнику.
Щодо розвитку агропромислового комплексу та промислової переробки продукції сільського господарства ще планується створення сільськогосподарських сімейних ферм, закупівля племінних тварин великої рогатої худоби, будівництво забійного цеху тощо. У соціальній сфері розвитку району очікується відкриття «Соціального прозорого офісу».
Низка заходів передбачає створення належних умов для адаптації внутрішньо переміщених осіб.
Загальний обсяг ресурсів, необхідних для виконання заходів програми розвитку системи охорони здоров`я на 2017-2020 роки, складає порядку 40 млн грн та передбачає реорганізацію центру первинної медико-санітарної допомоги, системи надання первинної та вторинної медичної допомоги, створення госпітального округу, придбання службового житла лікарям.
У 2018-2019 роках очікується створення опорних навчальних закладів на базі Підгорівської, Лиманської та Шульгинської ЗОШ. Загалом, з метою надання якісних освітніх послуг та забезпечення до профільного навчання на 2018 рік подано 4 відповідні проекти на ДФРР.
На жаль, на Старобільщині існує кадровий голод з відсутності необхідної кількості сімейних лікарів та викладачів точних наук і керівництво району наразі вживає заходи щодо вирішення цих проблем.
Загалом, презентація стратегії розвитку Старобільського району до 2020 року «Нова Старобільщина» була прийнята.
Голова Міловської райдержадміністрації Артур Король презентував голові Луганської обласної державної адміністрації – керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Юрію Гарбузу проект Стратегії району та Планів заходів до її реалізації на 2017-2018 роки.
Представляючи проект, очільник Міловщини зазначив, що розвиток району безпосередньо залежить від питання логістичних перевезень сільськогосподарської продукції, створення підприємств її переробки та кредитування агропідприємств.
Агропромисловий комплекс, який є провідною галуззю реального сектору економіки, в районі представлений 64 сільськогосподарськими підприємствами, в тому числі 48 фермерськими господарствами.
Основними напрямами спеціалізації агроформувань є вирощування зернових і олійних культур. У зв’язку з невеликими обсягами виробництва рослинної продукції, віддаленість району та відсутність розвинутої транспортної інфраструктури ускладнює реалізацію сільгосппродукції.
Значна увага була приділена розвитку медицини та освіти району.
Зокрема, система загальноосвітніх закладів є досить розгалуженою та потребує оптимізації. У навчальних закладах спостерігається достатній рівень забезпеченості кадрами, але за структурою педагогічних кадрів спостерігається відсутність молоді, нестача вчителів точних наук та іноземних мов.
Медичну допомогу здійснює Міловське районне територіальне медичне об’єднання та КЗ «Міловський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого увійшли амбулаторія, 12 ФП та 1 ФАП. Медичну допомогу населенню надають 28 лікарів та 71 молодший медичний працівник.
Реалізацію Стратегії планується здійснити в рамках двох послідовних та взаємопов’язаних програмних циклів (етапів): першого (2017–2018 років) та другого (2019–2020 років).
На першому етапі планується визначити структурні проблеми по видах економічної діяльності району, які негативно впливають на конкурентоспроможність і потенціал зростання, узгодити пріоритети району на середньо- та довгострокову перспективу.
На другому етапі (2019-2020 роки) передбачається реалізувати заходи довгострокової перспективи стратегічного значення, зміцнення фінансово-економічної основи територіальних громад, посилення повноважень та відповідальності органів місцевого самоврядування за надання послуг населенню.
У цілому, Юрій Гарбуз залишився задоволений Стратегією розвитку Міловського району: «Нам необхідно створити на Міловщині сильний агропромисловий майданчик. Там є зацікавлені у цьому агропромисловці, які готові працювати з грантами та кредитами. Коли ми зрозуміємо, яка саме група товарів є рентабельною та користуватиметься попитом – створимо кооперативи і знайдемо джерела фінансування».