Новини Івано-Франківська та області

Гарбуз втрутився у ситуацію на «Лисичанськвугіллі» — борги із зарплати

На ПАТ «Лисичанськвугілля» склалася критична ситуація з невиплатою заробітної плати, яка призвела до страйку шахтарів. Так, на шахті імені С.Г. Капустіна з 15.07.2017 триває підземна акція протесту за участі 55 осіб.

Як повідомили Паралель-медіа у Департаменті масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, станом на сьогодні заборгованість по фонду заробітної плати становить 135,4 млн грн (грудень 2015 року, грудень 2016 року та поточний рік).

Минулого року завдяки втручанню голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза заборгованість вдавалося гасити. Однак ситуація вимагає не ручного регулювання, а системної роботи як з боку профільного міністерства, так і керівництва підприємства.

Сьогодні Юрій Гарбуз провів телефонну розмову з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом та робочу нараду з керівництвом ПАТ «Лисичанськвугілля» і головами профспілкових організацій.

Ігор Насалик запевнив, що кошти «Лисичанськвугіллю» надійдуть у першій декаді серпня. Також Міністр доручив розробити план збільшення видобутку вугілля.

Під час робочої наради очільника області з керівниками шахт та їх профспілкових організацій обговорено шляхи реалізації цього плану та можливості оптимізації робочого ресурсу.

За умови оперативного виділення державних коштів на технічне оснащення шахт Мельникова та Капустіна, керівництво цих шахт гарантує вже з вересня цього року збільшення видобутку вугілля у 1,5 рази.

Збитковість шахт та накопичення боргів по фонду заробітної плати ПАТ «Лисичанськвугілля» стали наслідком відсутності державної підтримки на покриття витрат із собівартості вугільної продукції. Кошти на модернізацію підприємства також не виділяються. Як наслідок, нові гірничі виробки не проводяться, а все, що було підготовлено, вичерпує свій технічний ресурс. Відсутні також оборотні кошти на розвиток підприємства.

Якщо не вжити невідкладних заходів на державному рівні, існує загроза закриття ПАТ «Лисичанськвугілля». Позиція обласної влади – не допустити цього.

Облдержадміністрація неодноразово зверталася до центральних органів державної влади, висловлюючи стурбованість цією ситуацією. Сьогодні знову було направлено листи з проханням ліквідувати заборгованість перед працівниками підприємства.


 


Читайте також