Новини Івано-Франківська та області

В Україні стартував проект DOBRE з підтримки громад

З сьогоднішнього дня в Україні стартував відбір об’єднаних територіальних громад, у становленні та розвитку яких надаватиме комплексну підтримку проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (ДОБРЕ (Decentralization Offering Better Results and Efficiency – DOBRE)).

Про це в Києві на прес-конференції повідомив Беррі Рід, керівник програми DOBRE. За його словами, проект розрахований на 5 років і його вартість складає 50 млн. доларів США.

Всього участь у проекті зможуть взяти 75 об’єднаних територіальних громад із семи областей України – Дніпропетровської, Тернопільської, Івано-Франківської, Харківської, Кіровоградської, Миколаївської та Херсонської.

Сьогодні, за словами Беррі Ріда, розпочався відбір перших 25 громад. До кінця вересня місяця планують такий відбір завершити. Про етапи відбору решти 50 громад проект повідомить заздалегідь.

«Концентруючи ресурси на 75 громадах, легше втілити ефективні моделі об’єднаних громад, які стануть успішними прикладами для інших. Ці громади зможуть стати наставниками для інших. Ми будемо працювати з місцевим самоврядуванням на дим, яким чином планувати, приймати ефективні рішення, які послуги найважливіші для населення і як ці послуги відчутно покращити. Також працюватимемо над удосконаленням систем бюджетування та адміністрування. Все це допоможе підтримати економічний розвиток і стабільність у громадах», - сказав Беррі Рід.

Яким чином громади названих областей зможуть стати учасниками проекту – про це представники DOBRE детально розкажуть усім бажаючим громадам. Для цього проект організовує у кожній із семи областей спеціальні тематичні зустрічі.

Партнером проекту DOBRE стала Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад.

Раніше Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода заявив, що завдяки міжнародному досвіду і підтримці, об’єднані громади мають остаточно позбутися радянської психології і набудуть досвіду, як самостійно опікуватися своїм майбутнім, приймати складні рішення і бути готовими нести за них відповідальність.

Джерело Прес-центр ініціативи "Децентралізація влади"


Читайте також