На фотовиставку «Зупинимо туберкульоз разом» завітали її герої
У Рубіжанській центральній міській бібліотеці відкрилась фотовиставка «Зупинимо туберкульоз разом», яка продовжить свою роботу до 18 серпня. Рубіжне стало третім містом Луганщини, де проходить фотоекспозиція. Раніше були Сєвєродонецьк та Старобільськ, наступні – Лисичанськ та Кремінна.
Як відомо, 25 вересня 2015 року держави-члени Організації Об’єднаних Націй на Саміті зі сталого розвитку в Нью-Йорку одностайно прийняли нову глобальну програму сталого розвитку, що містить 17 цілей, яких світ має досягнути до 2030 року. Однією з цілей є – «Забезпечити підтримку здоров’я та поширення здорового способу життя для всіх людей, незалежно від віку». Тут серед інших завдань, рамках Третьої цілі сталого розвитку включають подолання епідемій СНІДу, туберкульозу та малярії. У зв’язку з цим, ми хотіли би розповісти про ініціативу «Зупинимо туберкульоз разом».
Інтернет-видання «Паралель-медіа» безпосередньо взяло участь, а також виступило інформаційним партнером проекту створення фотовиставки «Зупинимо туберкульоз разом» (Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» та громадської організації «Суспільна служба правової допомоги»). Автор всіх представлених фото – заслужений журналіст України, головний редактор Інтернет-видання «Паралель-медіа» Володимир Лермонтов.
Організатори зазначають: «Наша мета показати історії подолання біди та бажання жити. Ми сподіваємося надихнути відвідувачів фотовиставки поважно ставитись до хворих, допомагати їм повернутись до нормального життя та не відчувати себе ізольованими». Кожна фотографія – окрема історія, окреме життя - супроводжується текстом про героя та його боротьбу.
Фотографії, які представлені на виставці - це історії людей, що побороли хворобу або лікуються зараз від туберкульозу. Окрім того, виставка показує роботу фтизіатричної служби, показує життя людей, які входять до особливої категорії ризику – наркоманів, ВІЧ-інфікованих, осіб, які, після відбуття строків засудження, перебувають на особливому контролі поліції.
«Наша організація «Суспільна служба правової допомоги» провела велику роботу по підготовці фотовиставки. Її проведення стало можливим завдяки щедрої підтримці американського народу, що надається через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Наша громадська організація несе відповідальність за зміст фотовиставки, і зрозуміло, що вона не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США. Ми дякуємо Володимиру Лермонтову за участь в нашому проекті. Ми також вдячні всім, хто взяв участь в проекті - лікарям, працівникам поліції, працівникам культури, соціальній сфері», - зазначив представник громадської організація Максим Данильченко.
За його словами, мета фотовиставки привернути увагу громадськості до захворюваності на туберкульоз у Луганській області. Для поліпшення, а згодом і вирішення проблеми туберкульозу потрібні спільні дії лікувальних закладів, органів влади, правоохоронців, широкої громадськості та ЗМІ.
«Рубіжне – одне із міст, де проводились зйомки, тут живуть герої виставки, які сьогодні завітали на виставку. Окрім того, зйомки проводились з героями з Сєвєродонецька, Лисичанська. Наступні виставки відбудуться у Лисичанську та Кремінній», - зазначив Максим Данильченко.
Серед перших відвідувачів виставки були поліцейські Рубіжанського відділу Головного управління Національної поліції в Луганській області – старший інспектор, капітан поліції Олександр Петров та інспектор поліції, старший лейтенант Сергій Птушко.
«Нещодавно в Рубіжному за участю представників громадськості, відбувся рейд, мета якого була проведення профілактичних бесід з раніше засудженими громадянами, громадянами з груп ризику. Ми спілкувалися с мешканцями селища Линево, 7 та 9 мікрорайонів. Під час проведення рейду ми ще раз наголошували на тому, що всім громадянам, які нещодавно вийшли на свободу, необхідно пройти флюорографічний огляд, а при необхідності здати аналізи на ймовірні різні захворювання», - відзначив Олександр Петров.
Разом с Олександром Петровим на фотовиставку завітав Сергій Птушка. Саме за його участю проводився рейд по наркоманських притонах у передмісті Рубіжного селищі Південне.
Тут, за згодою самих громадян, проводились фотозйомки. За словами Сергія Птушки, над одним з героїв фотовиставки нещодавно відбувся суд та сьогодні він вже знаходиться за ґратами.
Проте, туберкульоз таке захворювання, яке однаково небезпечне людям всіх соціальних категорій. Отже, ми не можемо говорити, що тільки безхатченки, асоціальні елементи хворіють на туберкульоз. Паличка Коха не щадить нікого. Такої думки дотримується начальник управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Михайло Прокопенко.
«Туберкульоз це не тільки медична хвороба, а й соціальна. Тільки спільними зусиллями можна здолати це захворювання. Але ця боротьба має бути системною, довготривалою і серйозною, тут не буває так – один раз саблєю махнув і вирішив всі питання. Але те, що відбувається у Рубіжному, ти позитивні зміни свідчать про те, що ми змогли дещо призупинити захворюваність у нашому місті. Ми працюємо пліч о пліч з соціальними структурами, поліцією, з місцевою владою, громадськістю. Особливо хочу відзначити продуктивну роботу з товариством Червоного Хреста. Вважаю, що проведення виставки «Зупинимо туберкульоз разом» ще раз приверне увагу до такої важливої теми», - підкреслив Михайло Прокопенко.
Ярослава Бондаренко – молодий лікар-фтизіатр, викладає на кафедрі внутрішніх хвороб Луганського державного медичного університету, який переїхав у Рубіжне. Сьогодні вона, разом з колегами, також завітала на виставку.
«Особливо важливою є проблема профілактики та освітня робота в цьому напрямку, тому що хвороба загрожує всім. Але громадяни мають знати як передається туберкульоз, як лікується, що лікування безкоштовно. Зі свого досвіду знаю, що подібні виставки дуже корисні і важливі, бо населення потребує цих знань, має також змінитися ставлення до людей, які перенесли туберкульоз. Головне знання – туберкульоз виліковний, треба лікуватися и сподіватися на краще».
Лікар Нінель Юріївна Урсова віддала медицині 58 років. Вже на пенсії, але як і раніше на своєму медичному посту. У 1959-1960 - працювала в Золотому, в протитуберкульозному диспансері, з 1994 - лікар фтизіатр Центральної міської лікарні. Вона впевнена, що туберкульоз виліковна хвороба, але потребує особливих зусиль з боку пацієнта.
«Його можна і треба лікувати. Туберкульоз виліковний, якщо людина серйозно ставиться до цієї проблеми та виконує все, що від неї вимагають медичні працівники», - наголошує співрозмовниця.
За її словами, медичні працівники Рубіжного роблять все можливе для подолання туберкульозу: відкрився відремонтований протитуберкульозний кабінет, немає проблем з обладнанням – від шприців до холодильників. Головне – повне забезпечення медикаментами, а хворі на туберкульоз проходять безкоштовне лікування за рахунок держави, а ліки постачає Глобальний фонд по боротьбі з туберкульозом та СНІДом.
Нінель Юріївна особливо наголосила на необхідності щорічного флюорографічного обстеження всього дорослого населення. Вона вважає, що такі обстеження виграють неабияку роль у виявленні туберкульозу на ранішніх стадіях.
Розповідає представник проекту кандидат медичних наук, доцент Марія Долинська: «Мені дуже приємно побувати у Рубіжному, на виставці, яка проходить в рамках нашого проекту.
Дуже важливо що проблема туберкульозу привернула увагу громадськості. Події на Донбасі не можуть не відбитися на ситуації з туберкульозом. Хоча, ще до цих подій захворюваність туберкульозом у Луганській області була складною. Я сподіваюсь, що відкриття виставки стане гарним приводом для того, щоб віддати належну повагу тим медичним працівникам – лікарям-фтизіатрам, медсестрам, санітаркам – які працюють на цьому нелегкому фронті по боротьбі з туберкульозом. Окрім того, виставка – це підтримка людям, які здолали хворобу, або проходять курс лікування. Історії перемоги дуже важливі для людей, у яких туберкульоз тільки виявлений, які тільки розпочали боротьбу з важкою хворобою.
Мета фотовиставки також - зменшити стигматизацію хворих на туберкульоз. Треба ще раз зазначити, що туберкульоз дуже легко передається і захворіти може кожна людина».
Говорить Марія Долинська.
Говорить Володимир Лермонтов: «Для того, щоб підготувати фотоекспозицію ми провели фотозйомку у лікувальних закладах, що знаходяться у містах Лисичанськ та Рубіжне. Це розповідь не тільки про хворих, а й про лікарів, які роблять дуже важливу справу. Посилання на статті та фотографії, які були зроблені під час нашої роботи можна побачити за посиланнями:
Луганщина. Война. Туберкулез (часть первая)
http://paralel-media.com.ua/p74700.html
Луганщина. Война. Туберкулез (часть вторая)
http://paralel-media.com.ua/p74718.html
Луганщина. Война. Туберкулез (часть третья)
http://paralel-media.com.ua/p74725.html
Луганщина. Война. Туберкулез (часть четвертая, заключительная)
http://paralel-media.com.ua/p74733.html
Рубежное: о шприцах, туберкулезе и… хоккее
http://paralel-media.com.ua/p74801.html
Фотовыставка «Остановим туберкулез вместе» открылась в Северодонецке
http://paralel-media.com.ua/p75061.html
Фотографії розвінчують міф про те, що туберкульозом хворіють лише наркомани чи особи без житла. Туберкульоз може бути поряд з кожним із нас і це торкається кожного».
Дійсно, команда проекту хоче фотороботами донести до кожного мешканця Донбасу те, наскільки страшним може бути туберкульоз, але набагато страшніше є відношення до хворих на туберкульоз з боку співмешканців. Отже, чекаємо вас на виставці у Лисичанську та Кремінній. Координатор проекту - Максим Данильченко. Телефон – 099-064-96-54.
Володимир Лермонтов, Параллель-медиа