Молоді вчені Луганщини набувають європейський досвід
Інна Семененко кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства та управління персоналом Інституту економіки і управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
Нещодавно вона відвідала Варшаву, де взяла участь у роботі ІV Варшавської євроатлантичної літної академії WEASA (Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy, Польща).
Інна Семененко користується повагою серед колег. На нещодавньому засіданні Вченої ради СНУ ім. В.Даля була обраною завідуючим кафедрою економіки і підприємництва. На сьогодні Інна Семененко – наймолодший керівник кафедри.
А у травні, напередодні Дня молоді за підсумками ІХ обласного конкурсу «Молода людина року» вона перемогла у номінації «Молодий вчений року».
Варшавська євроатлантична літня академія – традиційний захід, який збирає молодь звідусіль. Темами обговорення стають нагальні проблеми глобальної економіки та політики. Тут завжди цікаві спікери та аудиторія, яка у найближчому майбутньому буде задавати новітні тенденції розвитку своїх країн.
Організаторами заходу виступили Коледж Європи, Німецький Фонд Маршалла, Польсько-Американський Фонд Свободи. Тематика академії цього року була «Регіональна політика і регіональний розвиток: Євро-Атлантична підтримка Країнам Східного Партнерства».
Програма академії була орієнтована на фахівців з країн Східного партнерства, які беруть участь у процесах трансформації, європейської інтеграції і трансатлантичної співпраці. Учасниками академії стали науковці, політики, аналітики, державні службовці, представники неурядових організацій та ЗМІ з України, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Грузії.
«Ця школа була дуже цікавою тому, що Коледж Європи запросив дуже гарних спікерів. У нас були не тільки лекції, а й живе неформальне спілкування. Крім того, ми – представники країн Східного партнерства, спілкувалися між собою, пізнали багато нового», - розповідає Інна Семененко.
За словами Інни Семененко, під час роботи академії досвідом та дослідженнями ділились провідні лектори, відомі спікери і політики, зокрема, 64-й Державний секретар США та перша жінка на цій посаді Мадлен Олбрайт; польський міністр і економіст, автор «Плану Бальцеровича» або «шокової терапії» професор Лєшек Бальцерович; президент «Freedom House», у минулому заступник Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Девід Крамер; польський політик, депутат Європарламенту доктор Павел Коваль; президент Німецького Фонду Маршалла, у минулому спеціальний помічник президента и старший директор з питань Європи у Раді національної безпеки США Карен Донфрід та інші.
На думку нашої співрозмниці, всі лекції та бесіди носили практичний та корисний характер.
«Мадлен Олбрайт окрім розповіді про себе, повідомила чому майбутні президентські вибори у США дуже важливі. Ми говорили про Україну, що має зробити наша країна, щоб досягти успіху. Батько польських реформ професор Лєшек Бальцерович висловився щодо важливості середнього класу, розповів своє бачення розвитку Луганщини. НА його думку, реформ не треба боятися.
Нам дуже сподобалася лекція колишньої радниці президента Обами доктора Карен Донфрід. Важливими були лекції щодо написання стратегій розвитку регіонів, це дуже корисне саме для Луганщини», - говорить Інна Семененко.
У рамках літньої академії учасники ознайомилися з принципами і особливостями регіонального розвитку країн Східного Партнерства, змінами у пріоритетах та структурі зовнішньої підтримки цих країн Європейським Союзом і США, взяли участь у майстернях з написання стратегій розвитку регіонів, ведення переговорів та оволодіння комунікаційниими вміннями.
Крім лекцій та семінарів під час роботи академії було організовано навчально-ознайомчий візит до муніципалітету міста Люблін, де учасників привітав мер міста Кшиштоф Жук, Вільної економічної зони міста Люблін і Люблінського науково-технологічного парку.
Інна Семененко зазначила, що європейський досвід, особливо досвід проведення реформ дуже корисний для українських науковців.
«Це дозволяє не тільки розкрити свої світогляд, а й дізнатися про досвід інших. Окрім того, набуття нових контактів, у тому числі і серед представників пострадянських країн, дозволяє використовувати для подальшої роботи. Участь у подібних проектах корисна для особистого та професійного розвитку, та може стати цікавим для застосування в Україні, та для нашої Луганщини», - підсумовує Інна Семененко.
Цьогорічна поїздка для Інни Семененко була вже другою, перша відбулася у минулому році.
Отриманий досвід Інна Семененко використовує під час викладання лекцій і проведення практичних занять, для написання спільних з іншими учасниками проектів, а також стратегій розвитку регіону та окремих установ.
Володимир Лермонтов, Параллель-медиа