43 відсотків населення України ставиться позитивно до переселенців
Майже всі опитані ставляться до вимушених переселенців з Донбасу та Криму позитивно (43% по Україні, 58% в МК) або нейтрально (47% по Україні, 34% в МК). Згідно з ретроспективною оцінкою самих респондентів, ставлення до ВПО за останні 2 роки у більшості (83% по Україні та в МК) залишилось незмінним.
У меншості, що поміняла ставлення, зміни відбулись і у пози- тивному, і в негативному напрямку, однозначної тенденції до погіршення чи покращення немає.
Респонденти в містах найбільшої концентрації ВПО переважно ставляться до різних демогра- фічно-соціальних груп ВПО однаково. Разом з тим, громадська думка трохи сприятливіше налаштована до працюючих на противагу без- робітним, до бідних та середнього достатку переселенців, аніж до заможних, до жінок на противагу чоловікам і до старших людей, аніж до молоді.
Опитані схильні сприймати ВПО як громадян, що мають рівні права з іншими, стали заручни- ками ситуації і потребують підтримки (89% по Україні, 96% в МК), а також не є винними за си- туацію, в якій опинились (77% по Україні, 85% в МК). Але й такі обов’язки, як військовий, вони та- кож мусять нести нарівні з усіма (80% по Україні, 75% в МК).
Понад половина опитаних по Україні та в містах концентрації готова наймати переселенців або надавати їм житло в оренду
Джерело інформації –