Новини Івано-Франківська та області

Рубіжанська бібліотека запрошує нових друзів

Микиті Жданову – 12 років, цього року він закінчив 6 клас Рубіжанської школи № 10. Отже, отримавши завдання на літо – «Що прочитати?», він завітав до місцевої бібліотеки.

Вдома у нього є комп’ютер, йому подобається футбол, але він також любить читати паперові книжки. Поки він вибирав наступну книжку ми познайомилися з його мамою, яка чекала сина на вулиці.

І поки інший син - маленький Гліб тихенько спав у колисці, ми поспілкувалися. Ганна Володимирівна – переселенка з Луганська. Разом з чоловіком виховують двох синів, а любов до друкованого слова прививають з дитинства.

«Микита з дитинства також любив казки, а маленький Гліб поки що уважно роздивляється картинки… Ми, як батьки, вважаємо що добра та розумна книжка краще за комп’ютер, та і для  очей читання паперових книг корисніше ніж електронний пристрій», - говорить Ганна Володимирівна.

Про те, чим живе сьогодні невеличка бібліотека провінційного міста ми поцікавилися у завідувач Рубіжанської  бібліотеки (філіалу №2 ЦБС) Олени Михайлівни Приходько.

«Сьогодні бібліотекарям живеться не легко: ми отримуємо мало книг, але в останній час почали отримувати книг більше. В рамках проекту «З Заходу на Схід» до нас приходять різні книжки, у тому числі багато дитячих.

Наш колектив – молодий, дружний, ініціативний. Наші читачі – люди різного віку, багато переселенців. Ми всім раді! У нас можна не тільки взяти літературу до дому, але й скористатися Інтернетом. Ми беремо участь у проекті «Бібліоміст», а в Інтернеті ведемо блог нашої бібліотеки – «Книголюб», - говорить Олена Михайлівна.

За ії словами не рідкі випадки, коли діти, які прийшли до бібліотеки на літніх канікулах – прочитати щось зі шкільної програми – стають постійними читачами і друзями бібліотеки у подальшому.

Зі школами бібліотека працює постійно, а зараз бібліотека відкрита для пришкільних таборів. 

Шукаючі нові форми та методи роботи з дітьми та дорослими, співробітники бібліотеки проводять різноманітні заходи: День сміху з дотепним українським гуморами, жартівливою літореєю та призами, День книжкових ілюстрацій, Міжнародний день захисту дітей з конкурсом малюнка на асфальті, свято для малечі «Казачята».

У читальному залі працює постійна виставка з національної української символіки.

Тетяна Іванівна Мартинко – вчитель історії у спеціалізованій школі № 7. Вона захоплюється історією рідного Рубіжного. Має величезний досвід шкільної роботи у якості історика та співпраці з Міським музеєм. Тому її, по праву, вважають одним з найкращих спеціалістів з краєзнавства. За її словами любов до читання, любов до книги буда завжди.

«Я люблю цю бібліотеку зі школи – з 1975 року. Я не «вилазила» з бібліотеки. Потім, коли вступила до Ростовського університету користувалася послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Коли тільки розпочала роботу у школі також завжди користувалася цією бібліотекою. Тут завжди знаходила потрібну літературу. Сьогодні Здається, років 10 назад інформаційні хвилі не були настільки шаленими, як сьогодні. Світ заполонив Інтернет, де кожен має можливість отримати важливу для себе інформацію. Газети, журнали, навіть телебачення, відходять на другий план. Але якщо до справи ставитись розумно, вміло, творчо, то є можливість зберегти статус носія інформації, джерела знань, котрим і є бібліотека», - зазначає Тетяна Іванівна.

«Працівники філіалу №2 ЦБС міста Рубіжного вміло та креативно підходять до своєї справи  та працюють за багатьма напрямками,  виконуючи програму розвитку бібліотечної справи, та рекомендації з національно-патріотичного виховання. Вони вміють і нові знання давати і розважати. Це дуже важливо особливого сьогодні, коли діти на канікулах, коли працюють пришкільні табори», - доповнює Тетяна Іванівна.

За її  словами днями у школі № 7, за сприяння бібліотеки, відбудеться дуже цікавий захід – тематична виставка з фалеристики: Історія країни у колекціях орденів, медалей, значків, нагрудних знаків. У колекції, яку можна побачити -  металеві нагороди від кінця 40-х ХХ сторіччя до сучасних часів, включно з відзнаками сучасної України, зокрема учасників АТО.

Нещодавно у бібліотеці відбулася така виставка. Завідувачка відділом Світлана Бондар  запросила у гості колекціонера  -  Олександра Григоровича Вдовіченка. Ведуча розповіла про різні види колекціонування: нумізматику, фалеристику, філателію, про те, як можна  розширювати власне уявлення про світ.

Особливо цікавою була розповідь колекціонера, колишнього працівника морфлоту. Він закликав учнів ретельно обирати напрямок майбутніх колекцій, провів з учнями вікторину, найбільш активні отримали напам'ять сувеніри  - монети.  

Наведені  приклади свідчать про вміння працівників бібліотеки не тільки зберегти її статус  але й зацікавити дорослих та дітей, сподіватись, що зустріч з бібліотекою та її працівниками принесе нові знання, емоції, корисне спілкування.

Але наша розповідь не буде повною, якщо не сказати про проблеми. І мова не тільки в низьких зарплатах. Рубіжанська  бібліотека (філіал №2 ЦБС) потребує ремонту: п’ятий рік течуть труби у підвалі, треба пофарбувати стіни, але у Рубіжанського виконкому на ремонт не вистачає грошей…

Володимир Лермонтов, Параллель-медиа

 


  

 


Читайте також