Заява представників ЄС щодо 30-річчя Чорнобильської катастрофи
Спільна заява Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні, Віце-президента Єврокомісії з енергетичного союзу Мароша Шевчовича, Єврокомісара з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення Йоганнеса Гана та Єврокомісара з міжнародної співпраці та розвитку Невена Міміци щодо 30-річчя Чорнобильської катастрофи
Чорнобильська катастрофа, яка сталася 26 квітня 1986 року, спричинила потужні руйнування і стала причиною неймовірних страждань. Було трагічно втрачено багато життів; сім’ї було виселено зі своїх домівок. Навіть зараз, з плином 30 років, люди в Україні, Білорусі та інших уражених країнах продовжують боротися з довготривалими наслідками катастрофи для здоров’я і довкілля. Людський вимір цієї аварії залишається у наших думках.
Чорнобильська катастрофа стала поштовхом для прояву солідарності та допомоги з усього світу. Європейський Союз залишається на передовій міжнародних зусиль із владання наслідків Чорнобильської катастрофи; Європейська Комісія наразі зобов’язалася надати близько 730 млн. євро на проекти, пов’язані з Чорнобилем. Європейський Союз є найбільшим донором міжнародних фондів, якими управляє Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), задля виведення з експлуатації ядерних реакторів та сприяння екологічній безпечності об’єкту.
Буквально вчора Європейська Комісія заявила про виділення додаткової підтримки для Рахунку ядерної безпеки. Європейський Союз і надалі працюватиме з Україною, ЄБРР, країнами Великої сімки (G7) та іншими міжнародними донорами для забезпечення вдалого завершення проектів.
На додаток до інших двосторонніх проектів з поліпшення ядерної безпеки України, ми також залучені у низку соціально-економічних проектів; їхньою метою, після ініціативи Європейського Парламенту, є покращення життєвих умов поза Чорнобильською зоною відчуження. Європейський Союз залишається відданим ідеї сприяння ядерній безпеці по всьому світу.
Джерело -