Новини Івано-Франківська та області

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та Президент Європейської Ради Дональд Туск висказалися про Україну

Коментар Президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської ради Дональдом Туском і Президентом України Петром Порошенко

Пане Президенте, шановний Петре, шановний Дональде!

Я буду дуже коротко. Я був дуже радий зустрітися з моїм хорошим другом Петром Порошенко. Ми проводимо багато часу, розмовляючи по телефону, однак набагато комфортніше зустрічатися фізично. Я хотів би нагадати вам, що вчора Європейська комісія – яка завжди готова збільшити гуманітарну допомогу Україні – вирішила про надання нового пакету гуманітарної допомоги у розмірі 20 млн. євро. Це є свідченням нашої підтримки України і процесу реформ в країні, який справляє глибоке враження.

Оскільки була порушена тема візової лібералізації, скажу, що у нас є спільний інтерес спростити подорожі наших громадян до країн одне одного. В останні дні та години Україна провела потужні реформи – здебільшого, оскільки йдеться про ухвалення закону про електронне декларування і призначення членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Кроки, до яких вдалася Україна – і я знаю, що Президент взяв особисту участь у цьому і був достатньо залучений у цей напрям, – дозволять нам, як Єврокомісії, у квітні зробити пропозицію щодо візової лібералізації. Дякую. 


Коментар Президента Європейської Ради Дональда Туска після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком

Востаннє, коли ми зустрічалися у грудні, я пообіцяв, що Європа й надалі дотримуватиметься курсу з підтримки України, і того ж я попросив в України. Відтоді ми виконали наші зобов’язання.

Наразі тимчасово застосовано Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Це зробить внесок у покращення економіки України та зміцнення порядку денного її економічних реформ.

Учора було два роки від часу незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. Я запевнив Порошенка, що наша політика невизнання залишатиметься у дії.
Ми надалі підтримуємо дипломатичні зусилля, направлені на дотримання Мінських угод. Водночас потрібні подальші рішучі зусилля. Наші економічні санкції проти Росії залишаються пов’язаними з повним дотриманням Мінських угод.

Також ми обговорили питання, що стосуються Надії Савченко, яку й досі незаконно утримують в Росії. Дозвольте у зв’язку із цим нагадати про заклик ЄС щодо її негайного звільнення – разом з Олегом Сенцовим та іншими незаконно затриманими українськими громадянами.

Порошенко, своєю чергою, виокремив зусилля для подолання чинних політичних труднощів усередині України. Я сподіваюся, що незабаром буде знайдено рішення, що дозволить продовжувати реформи, яких вимагає українське суспільство. Потрібно повністю виконати зобов’язання перед МВФ, і Євросоюз підтримує вас у ваших зусиллях із впровадження реформ.

Також я радий відзначити, що були здійснені подальші кроки щодо візової лібералізації. Після позитивного звіту Єврокомісії, оприлюдненому у грудні, Україна вдалася до ключових кроків із виконання решти зобов’язань. Я вірю, що незабаром стане можливим зробити наступні кроки у напрямі завершення цього процесу.

Джерело Представництво ЄС в Україні 


Читайте також