Масляна — останній тиждень перед Великим Постом
Масляна на календарі для православних та греко-католиків - це останній тиждень перед Великим Постом. У ці дні вітають прихід весни, готують млинці та вареники.
Традиція святкування Масляної сягає ще дохристиянських часів, попри намагання церкви їх впорядкувати. Єдине, що запровадили таки церковники Прощену неділю - це коли віряни перепрошують одне в одного за завдані можливі образи. Закінчиться Масляний тиждень 13 березня, перед Великим постом.
Натомість збереглася традиція спорядження опудала зими, яке спалюють наприкінці тижня. Вважається, що святкувати треба максимально гамірно, щоб зиму відлякати й вона не повернулася із морозами. І це останній тиждень, напередодні Великого посту, коли можна весілля справляти. А народні звичаї кажуть: що яскравіше прожити масляний тиждень, то щасливішим і багатшим буде рік.
Масляна поділяється на два періоди: Вузьку і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга розпочинається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.
Нагадаємо, в римо-католиків Великій піст почався 10 лютого 2016 року.
Джерело -