Візит президента ЄІБ Гоєра: ЄС продовжує підтримувати Україну
1-го грудня Президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Гоєр та Віце-президент ЄІБ Ласло Бараняй зустрілися у Києві з Президентом України Петром Порошенком та Прем'єр-Міністром України Арсенієм Яценюком. Про це повідомляє
Під час зустрічі вони підтвердили підтримку, яку ЄІБ (офіційний банк ЄС) надає українській економіці. Вони обговорили нинішні виклики та пріоритети для країни, а також подальші кредити, які надаватимуться у рамках пакету допомоги з боку ЄС.
За словами Президента ЄІБ Вернера Гоєра, банк "продовжує підтримувати пріоритетні проекти в Україні, аби вона могла краще відповісти на виклики останнього часу". Цього року банк "готовий підписати кредитні угоди на суму в понад 1 мільярд євро, який стане частиною загального пакету у 3 мільярди євро, виділених на період з 2014 до 2016 року". Маючи підписані кредитні угоди на загальну суму в 2,1 мільярд євро, Україна вже є найбільшим отримувачем кредитування від ЄІБ серед східних країн-партнерів ЄС.
Під час візиту було підписано дві кредитні угоди:
Кредит на суму в 150 мільйонів євро для модернізації газотранспортної інфраструктури газопроводу "Уренгой – Помари – Ужгород"
Кредит на суму в 85 мільйонів євро для модернізації інфраструктури сховищ та переробки продукції групи "Миронівський хлібопродукт", що модернізуватиме його виробничі потужності.
Газопровід "Уренгой – Помари – Ужгород" транспортує природний газ з Росії до України та до ЄС, а також, через реверсні потоки, з ЄС до України. Кредит ЄІБ дає можливість поліпшити транспортну інфраструктуру через фінансування заміни двох компресорних станцій та ділянок трубопроводу, уражених корозією, загальною довжиною в понад 119 кілометрів. Це зменшить споживання палива та розширить операційний час експлуатації трубопроводу. Проект співфінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та державною акціонерною компанією "Укртрансгаз". Модернізація повністю забезпечується всеосяжною гарантією ЄС у рамках мандату зовнішніх кредитів на 2014-2020 роки.
Кредит вартістю у 85 мільйонів євро, що надається МХП – провідному українському виробнику аграрно-харчової продукції - допоможе покращити постачання продовольства в Україні та поліпшити його екологічну складову, якість харчової продукції та потужності зберігання продукції. Проект також допоможе підвищити стійкість української агропромислової продукції відносно перепадів кліматичних умов та змін клімату. Він сприятиме поліпшенню працевлаштування в сільських спільнотах України, підтримуючи економічний розвиток країни та її інтеграцію до міжнародних ринків. Кредит підтримуватиметься з боку ЄС політичною гарантією проти ризиків.
Європейський інвестиційний банк фінансує проекти в Україні на основі мандату Ради ЄС та Європейського Парламенту для східних країн-сусідів. Мандат дозволяє Банку підтримувати проекти, що мають істотний інтерес для ЄС та східних країн-сусідів у сферах розвитку місцевого приватного сектору, соціально-економічної інфраструктури та змін клімату.
У березні 2014 року Європейська Комісія оголосила про надання всеосяжного пакету допомоги Україні в обсязі 11 мільярдів євро. Пакет допомоги розрахований на 2014-2016 роки і має підтримати Україну, визначаючи для цього певні умови. Зі свого боку, Європейський інвестиційний банк надасть значну підтримку цьому пакету, надаючи допомогу в обсязі 3 мільярдів євро на наступні три роки, якщо це дозволятимуть політичні та операційні умови.
Банк ЄС зосередить свою діяльність на інвестиціях в енергетику та інфраструктуру, а також на доступі до фінансів для малих і середніх підприємств.
Особливо важливою в цьому контексті є підтримка для стабілізації української економіки та для повного користування новим торгівельним режимом з ЄС у контексті глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі у контексті Угоди про асоціацію, зокрема положень про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, що була підписана в червні 2014 року.
Проект модернізації газопроводу "Уренгой – Помари – Ужгород" був розроблений у рамках співпраці у газовому секторі між Урядом України та Європейською Комісією, ЄБРР, Світовим Банком та Європейським інвестиційним банком.