Новини Івано-Франківська та області

Совет министров Европейского союза советует Украине новый Кабмин, выборы и новую Конституцию

Совет министров Европейского союза назвал основные пути преодоления украинского политического кризиса мирным путем

Новое правительство Украины, конституционная реформа и подготовка к свободным и справедливым президентским выборам способно вернуть Киев на путь реформ. Об этом сказано в заключении по ситуации в Украине, которое принял Совет министров Европейского союза по иностранным делам 10 февраля. Полный текст заключения из пяти пунктов обнародован на сайте представительства ЕС в Украине.

Під час своєї зустрічі, що відбулася у Брюсселі 10 лютого, Рада міністрів ЄС із закордонних справ ухвалила такі висновки щодо ситуації в Україні:

«1. ЄС з великою тривогою слідкує за ситуацією та політичною кризою в Україні і готовий швидко відреагувати на будь-яке її погіршення. Рада ЄС стривожена ситуацією з правами людини в Україні, зокрема випадками насильства, зникнення людей, тортур і залякувань. Також Рада ЄС висловлює своє глибоке співчуття з приводу смертей та поранень з обох сторін. Міністри закликають усі сторони утриматися від насильства та відмежуватися від радикальних дій. Влада країни повинна вжити усіх необхідних заходів для шанування та захисту засадничих прав громадян України. Будь-які демонстрації мають проходити мирно. Слід негайно припинити навмисні атаки на організаторів та учасників мирних протестів, а також на журналістів. Рада ЄС продовжує закликати українську владу до проведення прозорого і неупередженого розслідування усіх актів насильства та притягнути винних до відповідальності. Атмосфера безкарності, що наразі панує та уможливлює прояви насильства, має припинитися. ЄС також заохочує уряд України без зволікань призначити свого представника до Консультаційної групи Ради Європи щодо розслідування ситуації.

2. Рада ЄС вітає нещодавні кроки, зокрема рішення Верховної Ради України від 28 січня скасувати закони, які незаконно обмежують засадничі свободи громадян. Однак, для знаходження довготривалого розв’язання нинішнього політичної кризи потрібні подальші дії. Євросоюз закликає усі сторони до пошуку – через всеохопний діалог – демократичного рішення, що відповідатиме прагненням українського народу. ЄС також спонукає Україну до застосування міжнародних механізмів для розв’язання кризи. Новий всеохопний уряд, конституційна реформа, що поверне рівновагу сил, а також підготовка до вільних і справедливих президентських виборів – саме це здатне повернути Україну на шлях реформ. ЄС, своєю чергою, готовий надати експертну підтримку Києву у всіх сферах, де це може бути корисно, та спонукає Україну звернутися по допомогу до міжнародних організацій – зокрема, Ради Європи, ОБСЄ та ООН. Окрім того, Євросоюз високо оцінює роботу чинної країни-голови ОБСЄ та її пропозицію підтримки.

3. ЄС залишається вірним своїм зобов’язанням щодо підтримки курсу реформ в Україні. На основі нового уряду України, який би здійснював економічні та політичні реформи, ЄС готовий і надалі - спільно з міжнародною спільнотою та міжнародними фінансовими інституціями - здійснювати зусилля для допомоги Україні знайти життєздатний вихід з її складного економічного становища, відповідно до чітко встановлених умов. Рада ЄС запрошує Високого представника Європейського Союзу та Європейську Комісію продовжувати свої зусилля для досягнення цієї мети.

4. Рада ЄС вітає невтомні зусилля Високого представника ЄС та Європейської Комісії щодо сприяння діалогу між різними сторонами в Україні. ЄС продовжить бути активно залученим у відносини з Україною та продовжить свою присутність на високому рівні, аби допомогти сторонам в їхніх зусиллях стабілізувати ситуацію та вивести Україну з нинішньої кризи.

5. Нагадуючи про висновки Ради ЄС від 10 грудня 2012 року та висновки Європейської Ради від 19-20 грудня 2013 року, Рада підтверджує своє рішуче налаштування підписати Угоду про асоціацію, що включає в себе створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, щойно Україна буде до цього готовою. Рада ЄС підтверджує право всіх суверенних країн ухвалювати свої власні рішення в сфері закордонної політики - вільно від неправомірного зовнішнього тиску. Рада ЄС висловлює переконання, що Угода про асоціацію не є кінцевою метою співпраці між ЄС та Україною».

 


Читайте також