Новини Івано-Франківська та області

Забудовника зобов'язали відшкодувати понад 1 мільйон гривень за будівництво житлового комплексу в Буковелі.

Компанія не виконала зобов'язання щодо сплати внеску на покращення інфраструктури Поляницької сільської ради.

Господарський суд Івано-Франківської області зобов'язав ТОВ "Преміум Клаб Компані" сплатити 1,2 млн грн пайової участі на розвиток інфраструктури Поляницької сільської ради.

Згідно з рішенням суду, винесеним 23 вересня, у січні 2019 року компанія "Преміум Клаб Компані" розпочала будівництво житлового комплексу в урочищі "Вишня", неподалік від Буковелю. Загальна вартість проекту перевищила 34 мільйона гривень, а завершення будівництва відбулося в жовтні 2020 року. Через дев'ять місяців після цього об'єкт було введено в експлуатацію. Тим не менш, компанія не підписала угоду з Поляницькою сільською радою щодо розрахунків та сплати пайової участі.

"Замовник будівництва, який без достатньої правової підстави зберіг у себе кошти, що мав заплатити у вигляді пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту, зобов'язаний повернути їх органу місцевого самоврядування на підставі ч. 1 ст. 1212 ЦК України", - йдеться в рішенні суду.

За розрахунком прокурора, всього "Преміум Клаб Компані" заборгувало сільраді 1,2 млн грн (2% пайової участі від вартості будівництва, інфляційні втрати та 3% річних). Суд зобов'язав компанію повернути всю суму, а також сплатити 14 тис. грн судового збору. Рішення можуть оскаржити.

За даними аналітичного порталу Youcontrol, ТОВ "Преміум Клаб Компані" входить до будівельної групи "Техно-Буд-Центр" тернопільських підприємців Андрія Яреми та Юрія Ханіна. Засновником ТОВ є франківський бізнесмен Сергій Шайда. Група має власне виробництво дорожніх матеріалів та автопарк спеціалізованої техніки і планує побудувати неподалік Мукачева асфальтобетонний завод.

Читайте також