Новини Івано-Франківська та області

З реєстру було видалено чотири промислові парки через відсутність фінансування.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виключення з реєстру чотирьох індустріальних парків. Цю інформацію озвучив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Причиною виключення є невиконання умови укладення угоди щодо створення та діяльності індустріального парку протягом двох років з моменту прийняття рішення про його заснування. Укладання такої угоди є обов'язковим відповідно до Закону "Про індустріальні парки".

Зокрема, з реєстру виключено "Перший еко-індустріальний парк", який розташований у місті Долина, що в Івано-Франківській області. Важливо зазначити, що на початку 2025 року Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт, що стосується еко-індустріальних парків як нового інноваційного формату для промислових зон. Це передбачає використання бізнесом альтернативних джерел енергії, раціональне управління відходами та ефективне використання водних ресурсів.

Зареєстрований у 2017 році індустріальний парк "Сігма Парк Яричів", що знаходився у селі Старий Яричів Львівської області, також припинив своє існування. Це була вже третя спроба створення індустріального парку в даному регіоні. Як повідомляло місцеве видання "Твоє Місто", тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловлював плани залучити "кілька великих та десятки малих іноземних підприємств, які зможуть забезпечити близько 8000 нових робочих місць". Площа парку становила 15 гектарів і розташовувалася всього за 20 км від Львова, неподалік від траси Київ-Чоп.

Rivne industrial park також був вилучений з реєстру, хоча його концепцію було схвалено місцевими органами влади в 2020 році. У каталозі індустріальних парків Міністерства економіки на сторінці, присвяченій Rivne industrial park, відсутня будь-яка додаткова інформація. Це може свідчити про те, що процес реалізації ідеї створення парку не перейшов далі стадії затвердження концепції.

Четвертий індустріальний парк, який було виключено з реєстру, носить назву "Малин-Захід". Його створення ініціювала міська рада Малинського району Житомирської області в 2019 році. Для цього проекту було виділено 15 гектарів землі, з перспективою розширення до 33 гектарів. Концепцію розвитку парку розробила Агенція регіонального розвитку Житомирської облради за участі польських спеціалістів. Очікувалося, що в результаті реалізації проекту буде створено більше 800 робочих місць у таких сферах, як машинобудування, деревообробка, харчова та легка промисловість.

Читайте також