Від початку масштабного військового конфлікту в Україні зупинили свою діяльність 329 засобів масової інформації, згідно з даними Інституту масової інформації.
Не всім вдалося знову відкритися.
За тисячу днів повномасштабної агресії 329 українських ЗМІ припинили свою діяльність, як повідомляє Інститут масової інформації. Лише 52 з них, що становить всього 16%, змогли відновити свою роботу.
Найбільше медіа закрилося в регіонах, що поблизу лінії бойових дій. Лідерами стали:
Загалом, війна РФ проти України стала причиною закриття медіа у всіх регіонах крім Львівської та Івано-Франківської областей. Водночас в ІМІ не відкидають можливості, що й там є подібні випадки, просто їх поки не видно в рамках дослідження.
Головними факторами, що призвели до закриття, були:
Ще 29 медіа-організацій зупинили свою діяльність з різних причин. Серед них — переїзд журналістів, складнощі з розповсюдженням інформації та неможливість вести роботу в умовах, подібних до тих, що були до початку війни.
"Цікаво, що шість медій припинили працювати через мобілізацію їхніх головних редакторів або керівників. Це по два медіа в Миколаївській та Чернівецькій та по одному в Кіровоградській та Черкаській областях", - зазначили в ІМІ.
Якщо говорити про типи медіа, то найбільше втрат зазнало телебачення. За даними ІМІ, з 24 лютого 2022 року закрилися 105 телеканалів. Це 32% медіа з тих, що припинили свою діяльність. На другому місці опинилися друковані медіа. Зокрема, зникло 95 газет, що становить 29% від усіх медіа, які припинили діяльність.
Вторгнення Росії призвело до закриття 77 радіостанцій, що становить 23% від загальної кількості закритих медіа.
Онлайн-ЗМІ зазнали найменших втрат. В цілому було закрито 52 новинних ресурси, що складає 16% від загальної кількості закритих медіа.
Регіони, які стали прикладами успішного відновлення медіа-діяльності, включають:
"Відновлення роботи медіа відбулося переважно після деокупації захоплених РФ територій, куди повернулися журналісти", - додали в ІМІ.