Від початку масованого вторгнення Росії в Україні припинили свою діяльність 329 медіа, згідно з дослідженням Інституту масової інформації.
Закриття медіа найбільше вплинуло на області, що знаходяться поруч із зоною бойових дій.
Протягом перших 1000 днів з моменту повномасштабного вторгнення Росії 329 українських засобів масової інформації були змушені призупинити свою діяльність. Лише 16% з них, а саме 52 медіа, змогли відновити свою роботу. Ці факти наводяться в дослідженні Інституту масової інформації.
Закриття медіа найбільше вплинуло на області, що знаходяться поруч із зоною бойових дій..
Лідерами за кількістю закритих медіа є Запорізька область (50 медіа), Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24).
Загалом, як показало дослідження ІМІ, російська війна спричинила закриття медіа у всіх регіонах, окрім двох -- Львівської та Івано-Франківської областей (однак ІМІ не відкидає, що й там є такі випадки, які поки що невидимі для дослідників).
Основною причиною закриття медій стали тимчасова окупація територій (117 закритих медіа) та фінансові труднощі, спричинені війною (96). Наприклад, в Одеській області 83% з тих медіа, що закрились, припинили роботу через фінансові труднощі.
На третьому місці серед причин закриття -- інтенсивні бойові дії, що унеможливили роботу журналістів (через це закрилися 82 медіа).
29 медій зазначили, що закрилися через інші причини -- переїзд журналістів, проблеми з розповсюдженням, неможливість працювати так, як до війни.
Дослідження виявило цікаву тенденцію: шість медіа зупинили свою діяльність через мобілізацію своїх головних редакторів або керівників. Зокрема, по два медіа припинили роботу в Миколаївській та Чернівецькій областях, тоді як по одному закрилися в Кіровоградській та Черкаській областях. Що стосується типів медіа, які зазнали закриття, то найбільше постраждало телебачення.
Згідно з інформацією Інституту масової інформації, від початку військового вторгнення зупинили свою діяльність 105 телеканалів, що складає 32% від загальної кількості медіа, які припинили існування.
Другим за числом закритих джерел є друковані видання, зникнення яких торкнулося 95 газет, що становить 29% від загальної кількості медіа, які завершили свою роботу.
Вторгнення Росії призвело до закриття 77 радіостанцій, що становить 23% від загальної кількості медіа, які припинили своє існування.
Онлайн-медіа постраждали найменше: закрилося 52 сайти новин, що становить 16% усіх закритих медіа.
Регіони-лідери, де медіа вдалося відновити свою роботу, -- це Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (7).
Відновлення роботи медіа відбулося переважно після деокупації захоплених РФ територій, куди повернулися журналісти.
Нагадуємо, що протягом двох років з моменту початку повномасштабної агресії Росії в Україні було зафіксовано 664 випадки злочинів, скоєних проти журналістів та медіа.