Служба безпеки України затримала двох агентів російських спецслужб, які організовували підпали на заході країни з метою дестабілізувати ситуацію. | УНН
СБУ викрила двох агентів російської військової розвідки, які вчинили підпал адміністративної будівлі на Чернівеччині. Зловмисники планували серію аналогічних підпалів на заході України.
Правоохоронні органи на заході України виявили двох агентів російської військової розвідки, що виконували завдання на користь спецслужб країни-агресора. Цю інформацію повідомило агентство УНН з посиланням на дані Служби безпеки України.
Зловмисниками виявилися 27-річні жителі однієї з сусідніх європейських держав. Вони використали легкозаймисту суміш для того, щоб знищити адміністративну будівлю в одному з районів Чернівецької області.
Вони також отримали вказівки від своїх російських кураторів організувати подібні серії підпалів у західних регіонах України, щоб посилити дестабілізацію суспільно-політичної ситуації.
Фігурантів затримали "на гарячому", коли вони проводили дорозвідку поблизу сільради в Івано-Франківській області. Як встановило слідство, один з затриманих був завербований за допомогою Telegram.
Обидва підозрювані потрапили в поле зору російських спецорганів, коли знаходилися поза межами України.
Затриманим висунули обвинувачення згідно з частиною 2 статті 258 Кримінального кодексу України, що стосується терористичного акту, здійсненого шляхом підпалу з метою створення загрози громадській безпеці, залякування людей та завдання значних матеріальних збитків за попередньою змовою групи осіб. За інформацією Служби безпеки України, зловмисникам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з можливістю конфіскації їхнього майна.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили нові методи ухилення від мобілізації та затримали семеро осіб, які організували ці схеми.