Від електронних сервісів до оборонних інновацій: Мінцифри підсумувало ключові успіхи 2024 року.
Міністерство цифрової трансформації підвело підсумки своєї діяльності за 2024 рік, акцентуючи увагу на успіхах у галузях цифрових послуг, освіти та оборонних технологій.
Як передає Укрінформ, про це Міністерство цифрової трансформації повідомило на своєму сайті.
"Міністерству цифрової трансформації виповнилося 5 років. За цей період наша діяльність значно розширилася, виходячи за межі простого запуску цифрових послуг. Ми активізували формування політики в галузі захисту технологій, відкрили ринок безпілотників, радіоелектронної боротьби та робототехніки, а також трансформуємо освітню систему. Одночасно продовжуємо працювати над нашими ключовими ініціативами -- розвитком ІТ-інфраструктури, телекомунікацій, а також проєктами Дія.Бізнес і Дія.Освіта. Наша команда впровадила систему управління OKR, що дозволило в десять разів підвищити ефективність роботи Мінцифри. У 2024 році ми реалізували численні проєкти та ініціативи, а наші плани на наступний рік є ще більш амбітними", -- підкреслив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Відзначено, що Україна зайняла п'яту сходинку в рейтингу Online Service Index, підвищившись на 97 позицій з 2018 року. Цей рейтинг є частиною міжнародного дослідження цифрової трансформації, що охоплює 193 країни, яке проводиться в рамках E-Government Development Index Організації Об'єднаних Націй.
Згідно з відомостями міністерства, кількість активних користувачів додатку Дія досягла 21,8 мільйона. У програмі були введені нові функції і документи, серед яких освітні сертифікати, посвідчення для ветеранів, а також різноманітні послуги для підприємців.
У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що до оборонного кластеру Brave1 приєдналися понад 3200 технологічних розробок. Серед них можна знайти дрони, наземні роботизовані системи, а також рішення для радіоелектронної боротьби і зв’язку. Більше ніж 230 з цих інновацій вже відповідають стандартам НАТО. Цього року вперше були видані гранти для розробників ракет, а загальна сума фінансування інноваційних ініціатив перевищила 1,3 мільярда гривень.
"Дія.Бізнес перезапустив портал: тут з'явилися нові розділи, якими скористались вже 300+ тисяч людей. +1 новий центр Дія.Бізнес в Івано-Франківську. Тепер їх 15, включно з офісом у Варшаві. Сума підписаних експортних контрактів після участі в міжнародних торгових заходах становила 426,5 млн гривень, а сума виданих / залучених грантових коштів від мережі центрів Дія.Бізнес -- 123,4 млн гривень" - ідеться в повідомленні.
Також, 809 населених пунктів отримали нові можливості для доступу до мобільного інтернету, а більше 4,2 мільйона українців тепер використовують технологію xPON, яка забезпечує надійний інтернет навіть під час відключень електроенергії.
"Також розпочалась підготовка до впровадження 5G: первинні випробування заплановані на літо 2025 року у Львові," - зазначили в Міністерстві цифрової трансформації.
За інформацією Укрінформу, Україна вже втретє поспіль посіла місце в трійці лідерів рейтингу Open Data Maturity, досягнувши вражаючого показника відкритості даних на рівні 97%.