Вахтанг Кіпіані провів лекцію у Франківську, присвячену ролі української історії у контексті сучасної війни.
Нещодавно в книгарні "Є" відбулася лекція журналіста та історика Вахтанга Кіпіані на тему "Сучасна війна та українська історія: уроки для майбутнього". Інформує Репортер.
Вахтанг Кіпіані – український журналіст, публіцист, автор книг та історик, який має грузинські корені, а також заслужений журналіст України. Він займає посаду головного редактора онлайн-ресурсу "Історична Правда" і викладає на магістерській програмі з журналістики в Українському католицькому університеті у Львові, а також на кафедрі PR у Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Наразі Кіпіані служить у військових силах, обіймаючи посаду сержанта в 13 бригаді оперативного призначення Національної гвардії України "Хартія".
Історія є тлом цієї війни. Перша війна, яку Росія розпочала проти України - це була війна на історичному фронті. Тому всі ці історії є формально маркерами війни: денацифікація, Бандера, українські фашисти... Все, що про нам розповідає російська пропаганда має під собою історичне підґрунтя. І це означає тільки те, що треба пробувати розбиратись в усьому, і відкидати те, що є нам чуже і є абсолютною пропагандою. Сьогодні ми поговоримо про те, як історія XX століття відображається у нинішній війні, про ставлення людей в Україні і за кордоном до цієї війни, - говорить Вахтанг Кіпіані.
Кіпіані зазначає, що в цей момент кожен з нас стає свідком не лише нових подій в українській історії, а й глобальних змін у світовій історії.
Основна концепція цієї лекції полягає в тому, що Українська історія формується щоденно, і це необхідно документувати. Водночас важливо розуміти, що історію війни неможливо повноцінно зафіксувати, поки конфлікт триває, адже події змінюються з кожним новим днем. Наприклад, 21 листопада сталося важливе історичне явище, яке заслуговує на місце в усіх підручниках з історії світу. Вперше в історії людства була запущена міжконтинентальна балістична ракета – такі ракети розроблялися під час Холодної війни в 60-х роках XX століття. І, з сумною іронією, ця ракета приземлилася саме там, де її колись виготовляли – на Южмаші, - зазначає історик.
Під час лекції "Українська історія в умовах сучасної війни: уроки для майбутнього" Вахтанг Кіпіані оголосив, що незабаром бригада "Хартія" отримає статус харківсько-франківської.
Мета мого візиту та ще кількох побратимів з "Хартії" до Івано-Франківська полягає в тому, щоб проінформувати: незабаром ми станемо не тільки харківською бригадою, а харківсько-франківською. Тобто частина дислокації буде біля Івано-Франківська. Саме тому ми приїхали, щоб зустрітись з місцевим населенням, з владою, церквою, правоохоронцями. Проситимемо про допомогу, але так само будемо її й надавати. У нас є багато родин військовослужбовців, хто зараз воює чи загинув, тих хто родом з Прикарпаття. Це такий ознайомчий візит до вас, щоб містяни знали про наші плани щодо того, що в вашому місті буде скоро ще один військовий підрозділ, -- говорить Вахтанг Кіпіані.