Новини Івано-Франківська та області

В Україні спостерігається 20% зростання туристичного збору у період відпусток: які області отримали найбільший дохід | УНН

З липня по вересень 2025 року місцеві бюджети отримали 91,7 мільйона гривень від туристичного збору. Київ, Львівська та Івано-Франківська області продовжують залишатися найбільш відвідуваними туристичними напрямками. Цю інформацію оприлюднив "Опендатабот", згідно з повідомленням УНН.

Згідно з інформацією аналітичних експертів, місцеві бюджети отримали 234,4 мільйона гривень від туристичного збору протягом перших дев'яти місяців 2025 року. Це на 36% перевищує показники за той же період минулого року і в півтора рази більше, ніж до початку масштабного конфлікту.

Саме літній сезон традиційно стає "золотим часом" для туристичної галузі. Так, 91,7 млн грн туристичного збору сплатили бізнеси з липня по вересень 2025 року. Це на 20% більше, ніж у другому кварталі цьогоріч -- 76,2 млн грн.

Більше половини туристичного збору, а саме 53% або 125,2 млн грн, забезпечив великий бізнес, включаючи готелі, санаторії та бази відпочинку. Інша частина, яка становить 47% або 109,2 млн грн, надійшла від малого бізнесу, зокрема від власників квартир, садиб та маленьких туристичних об'єктів. Варто підкреслити, що надходження від малих підприємців зросли на 39%, тоді як зростання зборів від великого бізнесу становило лише 6,5% за цей же період.

Київ продовжує залишатися головною метою для туристів в Україні. П'ята частина, або 51 мільйон гривень, від загального туристичного збору була сплачена саме в столиці. Вражаючі 81% цієї суми забезпечив великий бізнес.

Львівська область займає друге місце з сумою 42,5 млн грн, при цьому частка великого бізнесу становить 56%. Івано-Франківська область посідає третє місце з 32,5 млн грн, а 55% туристичного збору в цьому регіоні сплачено малими підприємствами.

У період відпусток у Одеській області спостерігається значне зростання туристичного збору. Однак, незважаючи на це, загальні результати за перші дев'ять місяців року все ще залишаються на 17% нижчими в порівнянні з тим же періодом 2021 року.

У порівнянні з довоєнними часами, туристичний збір на Буковині зріс у п’ять разів. При цьому 90% від загальної суми надали власники квартир, садиб і малих туристичних підприємств. Івано-Франківська область також показує вражаючі результати: тут туристичний збір за аналогічний період збільшився в 4,5 рази.

Читайте також