Новини Івано-Франківська та області

В Україні оновили тарифи на суборенду державних земель: які регіони пропонують найвищу оплату за гектар?

В Україні рекордна ціна на суборенду державних земель встановлена в Івано-Франківській області, де вона досягає майже 48 тисяч гривень за гектар. Основними причинами цього є обмежена доступність земельних ділянок та значний попит, які сприяють підвищенню цін.

Як зазначає "Земельний банк", за результатами роботи за перше півріччя було опубліковано рейтинг регіонів України, в яких суборенда державних земель виявилася найвищою по вартості.

Ці показники ілюструють, яким чином попит, рівень конкуренції та кількість доступних ділянок впливають на встановлення цін на оренду сільськогосподарських земель. Суборенда полягає в передачі орендарем ділянки або її частини в користування іншій особі на визначений термін, зберігаючи при цьому первісне призначення цієї землі.

Це можливо, якщо така можливість передбачена договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Умови суборенди не можуть суперечити основному договору оренди, а строк суборенди не повинен перевищувати строку оренди. У разі припинення договору оренди договір суборенди також втрачає чинність. Право суборенди підлягає державній реєстрації. Найвища середня ціна за гектар зафіксована в таких регіонах:

Цікаво відзначити, що в Івано-Франківській області, де спостерігається найвищий рівень цін, було запропоновано всього три земельні ділянки. Обмежена кількість варіантів у поєднанні з високим попитом спричинили зростання вартості до безпрецедентних висот. У той же час у Вінницькій області на кожен аукціон припадало в середньому 22 учасники, що свідчить про серйозну конкуренцію. У Кіровоградській та Полтавській областях цей показник становив по 14 учасників. Це підтверджує те, що саме конкуренція є двигуном цінових змін на ринку землі.

Найнижча вартість зафіксована на Закарпатті - 3 496 грн/га. Основна причина - низький рівень конкуренції та обмежений інтерес до участі в аукціонах.

Як уже повідомляло OBOZ.UA, в Україні спостерігається зниження цін на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. У березні 2025 року середня вартість одного гектара становила 54 141 грн, що на приблизно 3 600 грн менше, ніж у лютому.

Читайте також