Новини Івано-Франківська та області

"Урок мужності" та послання для російських солдатів: учні окупованої Бердянщини відзначили "День героїв вітчизни" в Росії.

Учні українських шкіл, які стали частиною мілітаризованої пропагандистської організації для молоді під назвою "Рух Перших", взяли участь у всеросійській кампанії "Лист солдату". Діти написали повідомлення для загарбників, котрі нині ведуть війну проти їхньої Батьківщини. Під час шкільного пропагандистського заходу ці листи були передані російським військовим.

Видання "Бердянськ 24" наводить допис одного із Z-каналів: "Підготували десятки листів, наповнених теплими словами подяки, побажаннями якнайшвидшого повернення додому та вірою у перемогу. У своїх посланнях активісти ділилися, як сильно пишаються мужністю та героїзмом російських захисників. Активісти Руху Перших закликають усіх охочих приєднатися до акції та написати свої листи, щоб кожен військовослужбовець відчув тепло та турботу своїх земляків".

Нагадаємо, у червні 2024 року до чергового санкційного списку США потрапив загальноросійський "Рух перших" -- молодіжна організація, яку створили у Москві за ініціативи диктатора Володимира Путіна.

На тимчасово захоплених територіях Запорізької області російські війська організували "Рух перших" навесні 2023 року. Як зазначив голова Софіївської громади Станіслав Захаревич, процес зарахування дітей до цього руху відбувається лише за умови, що батьки подадуть відповідну заяву, яку окупанти наполегливо вимагають оформити в примусовій формі. "Офіційно це представляється як добровільна ініціатива. Батькам вручається заява, яку вони повинні підписати. Якщо дитині вже 14 років, вона може самостійно заповнити цю заяву, навіть не повідомляючи батьків про свої наміри. Схоже, що окупаційна адміністрація намагається перешкоджати батькам в отриманні інформації про діяльність їхніх дітей", - додав він.

За словами Станіслава Захаревича, діти, які досягли 14-річного віку, повинні самостійно пройти процедуру реєстрації для участі у "Руху перших" через електронну пошту. Після цього їх підключають до особистих кабінетів, призначають "кураторів" та надають завдання з регулярними нагадуваннями про Росію. "Усе це має національно-патріотичний характер, що нагадує російські традиції. Наприклад, організовуються велопробіги та пропагується здоровий спосіб життя, але з використанням російських символів, таких як прапори та георгіївські стрічки", - зазначив він.

Читайте також