"Укрнафта" отримала схвалення для видобутку сланцевого газу, від якого відмовилася компанія Chevron з США.

ПАТ "Укрнафта" стала стороною угоди про розподіл продукції (УРП) на ділянці Олеська у Львівській та Івано-Франківській областях замість ТОВ "Надра Олеська", якою володіє НАК "Надра України", та дочірньої компанії американського нафтового гіганта Chevron.
Відповідний наказ Держгеонадр №164 від 12 травня оприлюднений на офіційному сайті відомства.
Згідно з інформацією з документа, спеціальний дозвіл на видобуток корисних копалин на цій території отримало ПАТ "Укрнафта", а не компанії "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська".
Як повідомлялося раніше, на початку квітня уряд України дав згоду на передачу всіх 100% прав і обов'язків ТОВ "Надра Олеська" щодо цієї території на користь ПАТ "Укрнафта".
Як повідомлялося, раніше ділянку Олеська планувала розробляти американська компанія Chevron.
У 2013 році Українська держава, компанія "Шеврон Україна Б.В." та ТОВ "Надра Олеська" підписали угоду про розподіл продукції для видобутку вуглеводнів на Олеській ділянці.
Українську сторону у процесі розробки Олеської площі представляло ТОВ "Надра Олеська", що є спільним підприємством між державним холдингом НАК "Надра України" (володіє 90% частки) та ТОВ "СПК-Геосервіс" (має 10% частку).
Проте після початку війни РФ з Україною у 2014 році Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проєкту освоєння Олеської площі, так і не підписавши операційну угоду. А у липні 2014 року представництво "Шеврон Юкрейн Б. В." (Chevron B. V. Ukraine) оголосило про припинення своєї діяльності в Україні.
У травні 2023 року Міністерство енергетики повідомило, що масштабне вторгнення Росії призвело до зупинки майже всіх нафтогазових угод, оскільки інвестори скористалися положенням про форс-мажор.
У червні 2024 року Микола Колісник, заступник міністра енергетики, повідомив, що в Україні реалізується дві з дванадцяти програм підвищення видобутку ресурсів, загальний обсяг видобутку вуглеводнів за якими вже перевищив 100 мільйонів кубічних метрів.