У Житомирській області активно реалізується проект зі створення резервної та розподіленої електрогенерації.
Цю інформацію в коментарі для РБК-Україна надав Юрій Савич, який очолює відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності у Звягельській міській раді.
"З метою розвитку "зеленої" енергетики в громаді прийнято довгострокову програму розвитку ВДЕ. Впроваджено вже ряд проектів: сонячні електростанції у лікарні, водоканалі, ліцеї, гуртожитку та ВПО, центрі розвитку дитини", - повідомили в місцевій владі.
На реалізацію цих проектів залучали як кошти бюджету громади, так і грантову допомогу, зокрема міжнародних організацій.
Впровадження нових генерацій відбувається у щільній співпраці з Житомирською обласною військовою адміністрацією, Міністерством енергетики та Міністерством розвитку громад і територій.
Загалом, за повідомленням Асоціації малих міст України, всього в регіонах встановлено сумарно близько 900 МВт додаткових резервних генеруючих потужностей для об'єктів критичної інфраструктури. Також тривають роботи з розбудови розподіленої генерації.
За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, цього року також буде додатково введено 900 МВт розподіленої генерації.
Ситуація зі світлом в Україні
Вчора, 28 листопада, росіяни завдали нового масованого удару по енергетиці України. Як зазначили рятувальники, були пошкоджені об'єкти інфраструктури у Рівненській Львівській, Кіровоградській, Київській, Волинській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Миколаївській та Вінницькій областях. Загалом зафіксовані пошкодження у 14 областях України.
Під час енергетичної атаки в Україні були впроваджені термінові відключення електрики. Згодом країна знову перейшла на графіки відключень по годинах. У зв’язку з ушкодженнями енергетичної інфраструктури, енергетики були змушені посилити обмеження.
Скільки часу можуть займати суворі графіки вимкнення електрики - читайте в статті РБК-Україна.