У Стамбулі відбулася презентація роману "Епоха червоних мурах", що присвячений темі Голодомору.
В Українському товаристві взаємодопомоги у турецькому Стамбулі (Ukrayna Dayanışma Derneği) відбулася презентація книги "Вік червоних мурах" української письменниці Тетяни П'янкової.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці товариства.
Захід був організований в контексті лекторію-майстерні, присвяченого пам'яті Володимира Перетца. Модератором виступив Архимандрит Вселенського престолу, доктор Методій (Станіслав) Волощенко.
На презентації Тетяна П'янкова поділилася історією написання своєї книги, яка була видана у 2022 році в видавництві "Наш формат". Її роман "Вік Червоних Мурах" був переведений на німецьку, польську, чеську та литовську мови, щоб донести до читачів жахливі реалії однієї з найтрагічніших епох в історії України.
Авторка зазначила, що у книзі йдеться про жорстоку політику радянської окупаційної влади в Україні у 30-х роках ХХ ст. Спікерка коротко охарактеризувала три історії Явдохи, Соломії та Свирида зі села Мачухи на Полтавщині.
"Презентація книги продовжилася активним обговоренням-дискусією, у часі якої кожний з учасників мав нагоду поставити запитання і більше довідатися про роман, який уже видано тричі українською (наклад кожного - 1000 примірників), його місію, особливості мови, персонажів, а також подальші творчі плани авторки. Під час дискусії обговорено важливість актуалізації історичної памʼяті та її вияви", - повідомили в товаристві.
Від імені всіх членів Українського товариства взаємодопомоги, його керівниця Тетяна Фецан висловила вдячність авторці за те, що вона донесла правду про Голодомор-геноцид до світової спільноти та представила цю важливу тему в Турецькій Республіці, зокрема в Анкарі, Бурсі, Стамбулі та Текірдазі.
Лекторій завершився автограф-сесією та неформальним спілкуванням з Тетяною П'янковою.
Нагадуємо, що Світовий конгрес українців (СКУ) ініціює міжнародну адвокаційну кампанію під назвою "Голодомор: геноцид українців триває", яка має на меті вшанування пам'яті тих, хто постраждав від штучного голоду в Україні.