Новини Івано-Франківська та області

U-LEAD презентує громадам інноваційну модель підтримки учасників війни.

10 громад вже проходять навчання для її впровадження

Програма "U-LEAD з Європою" започаткувала новий проєкт, який допоможе органам місцевого самоврядування запровадити ефективну модель підтримки ветеранів і членів їхніх сімей. До програми "Впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей у громаді" першими долучилися представники 10 громад з усієї України. Впродовж листопада-січня учасники ініціативи відвідають чотири семінари, чотири тренінги та отримають консультативну підтримку від експертів.

Основною метою програми підтримки є підвищення професійної кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування для розвитку та ефективної роботи інституцій, які зміцнять можливості громад у наданні допомоги ветеранам війни та їх родинам, повідомляє U-LEAD.

В Україні активно розробляються та ухвалюються нормативно-правові акти, спрямовані на реалізацію реформи підтримки ветеранів на законодавчому рівні. Ця ініціатива має на меті гарантувати дотримання прав ветеранів війни, а також покращити систему їх соціального захисту, медичного обслуговування, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації. Крім того, важливим аспектом є належне вшанування пам'яті ветеранів і формування позитивного іміджу ветерана в суспільстві. На рівні громад вже ведеться активна робота в цьому напрямку, але необхідно провести її структуризацію та систематизацію, - зазначила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Миколаївського офісу U-LEAD Наталія Баланюк.

"Наша команда робочої групи, аналізуючи запити від громад, розробила навчальний курс, що стане практичним і корисним для працівників місцевого самоврядування, - зазначив керівник робочої групи "Соціальне благополуччя", радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування "U-LEAD з Європою" у Житомирській області Валерій Мікуліч. - Повертаються до громад чоловіки та жінки, які захищали нашу країну, тому питання їхньої адаптації та надання якісних послуг стає пріоритетним завданням для держави та органів місцевого самоврядування." Він також зазначив, що конкурс для участі в цій програмі виявився досить великим.

Радниця з муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області, Оксана Швець, підкреслила важливість теми ветеранської політики, нагадуючи, що цього року "U-LEAD з Європою" вже організував ряд заходів, присвячених цій проблематиці. "Ми виявили, що в місцевих органах влади часто бракує ясності щодо механізмів і форм співпраці з ветеранами. Представники громад мають бути добре обізнані з повноваженнями органів місцевого самоврядування та моделями їх реалізації в підтримці ветеранів і їхніх родин," — зазначила вона.

На сьогоднішній день вже проведено два перших навчальних семінари. Перший з них був присвячений повноваженням органів місцевого самоврядування у сфері підтримки ветеранів війни та їхніх родин. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з нормативно-правовими актами, що регулюють питання діяльності та підтримки ветеранів. Окрім цього, детально обговорювалися різні рівні системи підтримки ветеранів, з акцентом на важливість ролі органів місцевого самоврядування, адже саме вони мають право встановлювати додаткові гарантії соціального захисту, які перевищують ті, що передбачені законодавством.

"Створення підтримки для ветеранів на місцевому рівні дозволяє розробити ефективні механізми взаємодії з ними, адже громади мають змогу краще знати своїх ветеранів і розуміти їхні потреби. У таких умовах ветерани та їхні родини отримують швидший доступ до необхідних послуг. Важливо, щоб у громадах працювали з ветеранами, враховуючи їхні індивідуальні потреби, сімейні зв'язки та взаємодію з суспільством", - зазначила Наталія Баланюк.

На другому семінарі обговорювалися питання вибору та алгоритми реалізації моделі підтримки ветеранів війни та їхніх родин у місцевих громадах.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою" спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією - для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

Читайте також