У Франківську розташована унікальна споруда, яка колись слугувала монастирем, а згодом перетворилася на жіночу колонію, де планували утримувати Тимошенко. Це місце має цікаву історію і вражаючу архітектуру (фото).

У селі Маріямпіль, що на Івано-Франківщині, знаходиться давній монастир капуцинів. Протягом своєї історії цей заклад встиг стати колегіумом, притулком для сиріт, а також в'язницею. Сьогодні будівля збереглася і продовжує вражати своїми архітектурними формами. Раніше ми ділилися історією перетворення Народного дому в Запоріжжі, який був популярним у часи СРСР.
Село Маріямпіль виникло у 17 столітті, коли польський гетьман Ян Яблоновський отримав наказ від короля збудувати тут замок. Товщина стін сягала 3 метрів, а висота -- 5 метрів. У 40-х роках на цьому місці з'явився монастир католицького ордена капуцинів і каплиця, а у 50-х -- костел Святого Антонія.
Ченці-капуцини римо-католицького ордену активно пропагували віру серед місцевого населення та сприяли освіті. Біля монастиря було засновано колегіум, школу для малозабезпечених, а також лікарню. Польська шляхта направляла своїх дітей до колегіуму, де викладали філософію та риторику. Протягом 130 років храм відвідували як греко-католики, так і римо-католики.
Коли селище стало під контролем Австрійської імперії, підтримка монастиря значно знизилася. Деякий час його обслуговували сестри милосердя ордену святого Вікентія і Павла. Водночас греко-католицька громада придбала костел святого Антонія. Проте в 1784 році монастир було остаточно закрито.
За часів СРСР тут діяв сиротинець, а через певний час -- лікувально-трудовий профілакторій. Упродовж останніх десятиліть на цьому місці влаштували жіночу виправно-трудову колонію. Були чутки, що тут мала відбувати термін нардепка Юлія Тимошенко, але цього не сталося. Зараз в'язниця тут вже не діє.
Цікаво, що в Маріямполі у 2011 році було створено перший в Україні Біблійний сад. Цю ініціативу реалізував професор Володимир Боцюрко з Івано-Франківського медичного університету, який сам родом з цього села. У саду висаджують тільки ті рослини, що згадуються у Святому Письмі, зокрема 25 видів дерев і кущів, які займають площу в один гектар.
В центрі саду можна побачити статую Діви Марії, яка є копією відомого образу з Маріямполя. Ліворуч знаходяться статуї персонажів Старого Завіту: Адама і Єви, пророка Мойсея, змія, а також мініатюра Єрусалимського храму.
Також у Біблійному саду відтворили й події Нового Заповіту: народження Ісуса Христа, молитву у Гетсиманському саду, розп'яття та воскресіння.
Не так давно "Телеграф" ділився інформацією про незвичайний театр-цирк Муссурі, розташований у Харкові. Це місце стало популярним серед тисяч мешканців міста.