Судді остерігаються приймати рішення, які можуть суперечити позиції РНБО, - зазначив Разумков.

Відповідно до інформації з судового реєстру, вже були випадки, коли санкції РНБО скасовувалися через суд, і в майбутньому таких випадків стане ще більше.
Цю інформацію озвучив колишній спікер Верховної Ради та екс-член РНБО Дмитро Разумков, передає Цензор.НЕТ, посилаючись на Українські новини.
Разумков наголосив, що калейдоскоп санкційних рішень рано чи пізно обернеться лавиною вердиктів Верховного Суду. Наразі, за його словами, більшість суддів бояться ухвалювати будь-які рішення.
"Серед суддів є багато порядних людей, але в умовах чинної системи координат вони бояться і не хочуть ухвалювати відповідні рішення, розуміючи, що наслідками можуть стати не лише кримінальні справи, а й мобілізація їхніх дітей та інші неприємності. Вони не хочуть приймати завідомо неправосудне рішення, бо розуміють, що рано чи пізно доведеться за нього відповідати. Але й ухвалювати рішення на користь громадян України поки не ризикують - через страх перед серйозними проблемами. Тому вони просто затягують процес", - розповів Разумков у коментарі РБК-Україна.
Автори згадують один із найперших відомих випадків: справа французького громадянина Луї-Мішеля Дюрея, який до 2022 року довгий час працював у BNP Paribas. Він добився перемоги в першій інстанції Верховного Суду у справі проти президента України Володимира Зеленського, оскарживши накладені на нього санкції.
Другий приклад - справа ТОВ "Пробайк Плюс", у якій суд задовольнив позов, визнав указ президента про застосування персональних санкцій протиправним та скасував його.
"Згодом в ЗМІ з'явилася інформація, що суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та член Ради суддів України Володимир Кравчук повідомив Вищу раду правосуддя про тиск з боку СБУ. Йшлося саме про справу ТОВ "Пробайк Плюс", у якій Кравчук був головуючим. Після того як колегія суддів повністю задовольнила позов компанії, визнавши указ президента про санкції незаконним - СБУ скасувала допуск Кравчука до державної таємниці, а згодом голова Верховного Суду Станіслав Кравченко своїм наказом припинив його доступ до секретної інформації", - зазначається у розслідуванні.
За інформацією РБК, в даний час під санкціями знаходиться більше ніж півтори тисячі українців. Серед них більшість, а саме дві третини, є громадянами Росії та вже давно покинули територію України.
"Але за останній рік актуальності набула нова тенденція: під обмеження потрапило 135 громадян України без подвійного громадянства, а з початку війни їх кількість досягла 188. Це означає, що майже 70% санкцій проти українців без "запасних паспортів" були накладені саме за минулий рік", - зазначають автори.
Нагадаємо, що санкції в Україні вперше були введені під час президентства Петра Порошенка. Проте, якщо в той час основна увага приділялася юридичним особам, то за президентства Володимира Зеленського практика накладення санкцій на фізичних осіб набрала значного обсягу. Якщо спочатку термін дії санкцій становив три роки, то згодом він був подовжений до десяти років. Санкції охоплюють майже всі аспекти життя: особи, які потрапили під санкції, втрачають право на використання власного майна, управління банківськими рахунками, легальне працевлаштування та можливість запуску медіа. Більш того, їм забороняється користуватися громадським транспортом, включаючи послуги "Укрзалізниці".