Новини Івано-Франківська та області

Сьогодні Ігор Жуков, популярний телеведучий, журналіст, кінознавець та активний громадський діяч, святкує свій 50-річний ювілей. | Головне в Україні

На складні воєнні часи співпадає 50-річний ювілей Ігоря Жукова, програми якого невпинно транслюються на регіональних та всеукраїнських телеканалах з 1990-х років. І навіть у ці буремні часи війни Ігор Жуков не зупиняє свою творчу діяльність...

Ігор Жуков з'явився на світ 22 квітня 1975 року в Чугуєві, що знаходиться у Харківській області. У 1992 році, у віці 17 років, він почав свою кар'єру на телебаченні, взявши участь у конкурсі першої недержавної телевізійної компанії "Тоніс-центр", що стала важливим етапом для українського та пострадянського медіапейзажу. Будучи студентом першого курсу філологічного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Ігор, незважаючи на численні труднощі, створив першу в Україні та на території колишнього СРСР ігрову програму про кіно під назвою "Відеоревю". На початку 90-х Жуков представляв кіномистецтво в новому світлі, використовуючи креативні прийоми та відеомонтаж, що дозволяло йому інтегрувати себе в сюжетні лінії фільмів. Його інноваційні візуальні концепції стали справжньою сенсацією, подібно до того, як згодом це зробив режисер Роберт Земекіс у знаменитому "Форрест Гампі". Програма "Відеоревю" користувалася популярністю не лише в Україні, але й в сусідніх країнах, а глядачі записували її на відеокасети, щоб поділитися з друзями. Жуков отримував тисячі листів від шанувальників, роздаючи автографи і даючи численні інтерв'ю.

Телепередачі Ігоря Жукова транслювалися не лише на провідних регіональних каналах Харкова, а й на загальнонаціональних телекомпаніях. Він виконував роль не тільки автора, режисера та ведучого своїх програм, але й обіймав посаду голосу каналу та продюсера різноманітних проєктів, що виходили не тільки на телебаченні, а й на радіо.

Як успішний телевізійний менеджер, пройшов шлях від редактора кінопрограм, що формував репертуар і анонсування фільмів декількох великих регіональних каналів, до керівника продакшн-студії та програмного директора телекомпанії. Ігор Жуков друкував статті майже в усіх найвідоміших харківських ЗМІ, публікується і зараз у всеукраїнських виданнях. Своїми знаннями та досвідом Ігор Жуков ділився на відкритих ним ще у 2012 році "Майстер-класах з підготовки телеведучих, блоґерів і журналістів від зірок харківського ТБ".

У 2016 році Ігор Жуков заснував онлайн-телеканал "Харків-ТБ", присвячений історії та актуальним подіям харківського телебачення, а також тим людям, які його створювали. Метою цього проекту стало створення першого загальнонаціонального каналу з Харкова, який зможе транслюватися по всій Україні та за її межами.

У 2017 році в експозиції Музею видатних харків'ян ім. К. І. Шульженко, що була присвячена кінематографістам, які прославили місто, знайшло своє місце творчість Ігоря Жукова — важливої особистості для Першої столиці.

Ще Ігор Жуков - поет, якого знають далеко поза межами України. У 2006 році вийшла перша збірка віршів телеведучого "Я розповім тобі про вітер". Його вірші були покладені на пісні, які транслювалися в ефірі багатьох радіостанцій і телеканалів. Виконував їх сам автор, зокрема й на сцені харківського кіноконцертного залу "Україна". У 2017-му була видана друга книга віршів телеведучого "Та, чиє ім'я шепоче вітер", об'єднана зі збіркою віршів його батька, відомого слобожанського поета, журналіста і письменника з Чугуєва Леоніда Жукова, який чверть століття працював у газетах Харкова й області та пройшов тернистий шлях від вчителя, директора школи, журналіста, депутата чугуївського міськради до поета і письменника, тепер відомому далеко за межами Слобожанщини. Ігор Жуков свою книгу присвятив ще бабусі та мамі, яка померла, коли йому було всього три роки. Презентація пройшла в Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. Книга двічі перевидавалася, і її екземпляри зберігаються в бібліотеках Києва, Харкова, в інших містах України та зарубіжжя, зокрема у Великобританії, США, Німеччині.

Ігор Жуков відіграв важливу роль у пошуку архівних відео для знаменитого голлівудського серіалу "Чорнобиль", який здобув популярність не лише в усьому світі, а й в Україні. У останні роки, окрім щоденних випусків своєї телепрограми "Прем'єра", він також задумував створення великої щорічної регіональної премії для всіх засобів масової інформації Харкова та області, яка б не мала аналогів в інших українських регіонах. Проте ці амбіційні плани наразі були зірвані через повномасштабну війну.

Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну писав статті про Харківщину під час війни для регіональних і всеукраїнських газет, брав участь у якості експерта в ефірі загальнонаціональних та регіональних телеканалів. Створив проєкт "Український кінофронт: Кіно, яке не подивляться орки" в телеграм-каналі t.me/kinoorki та фейсбуці facebook.com/kinoorki Проєкт був народжений під нещадними обстрілами Харкова і висвітлював актуальні під час війни теми, які ще ніхто не підіймав і які виходять далеко за межі України. А презентував його Ігор Жуков в загальнонаціональному ефірі телемарафону всеукраїнських каналів "Єдині новини" на каналі "1+1", куди журналіста запросили онлайн розповісти про новий проєкт.

У жовтні 2023 року Ігор Жуков організував всеукраїнську прем'єру в Харкові унікальної кінопритчи "Повернення. Василь Кричевський" і пресконференцію його творців у нашому місті, яку разом із ними провів. Це була насправді унікальна для нашого прифронтового міста подія, адже загальнонаціональна кінопрем'єра відбулася не в столиці чи в іншому місті, а саме в Харкові, чого до того не було ще раніше під час повномасштабної війни. До того ж, саме в нашому місті видатний український митець Василь Кричевський, творчість і здобутки якого є значущими для української культури та нації, жив, розпочинав свою діяльність, працював, і в Харкові також знімався цей фільм...

А після прем'єри в рідному Харкові Ігор Жуков разом із авторами цієї надзвичайної стрічки режисером Сергієм Заболотним, продюсеркою Валентиною Подгорною, оператором-постановником Павлом Попковим відправились у всеукраїнський кінотур прем'єрних показів фільму містами України, де жив і працював Василь Кричевський і де проходили зйомки стрічки... Після наступних показів і творчих зустрічей у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського і в столиці гончарства Опішні, де знаходиться дивовижний Музей мистецької родини Кричевських, в Одесі прем'єра для глядачів півдня України і творча зустріч відбулися в легендарній Одеської кіностудії, на якій Василь Кричевський в 20-х роках минулого сторіччя працював оформлювачем перших стрічок українського кіно. Далі були Івано-Франківщина, Львів, Вінниця, де в кінотеатрі "Родина" зібрався повний зал глядачів. А нашуміла київська прем'єра у величезній залі Будинку кіно, яку теж вів Ігор Жуков, підсумувала всеукраїнський тур.

З червня 2023 року Ігор Жуков створює авторський проєкт "Культурна Перемога" для "Харківського прес-клубу". За більше ніж півтора року існування проєкту зробив понад пів сотні випусків-відеорозмов, поспілкувавшись з багатьма відомими не тільки в нашому місті і на Харківщині, а й в усій Україні та навіть поза межами нашої країни митцями та мисткинями, які активно працюють у ці важкі воєнні часи.

Читайте також