Шахраї обманом заволоділи понад 330 тисячами гривень у чоловіка.
Івано-Франківський житель став жертвою інтернет-афери, коли шахраї запропонували йому дистанційну роботу, пов'язану з накручуванням лайків і підписників у соцмережах. У результаті він зазнав значних фінансових втрат.
У правоохоронних органах Івано-Франківської області зафіксували новий випадок шахрайства, що стосується фальшивого працевлаштування через соціальні мережі. Жертвою став 57-річний житель регіону, який вирішив відповісти на оголошення про віддалену роботу, розміщене в одному з Телеграм-каналів.
"Протягом тижня постраждалий старанно виконував поставлені завдання і навіть отримав часткову оплату за свою працю", - зазначили в поліції. Вони пояснили, що зловмисники свідомо прагнули викликати довіру у потенційної жертви, перш ніж попросити її внести власні кошти, нібито для отримання заробленої винагороди.
Згідно з даними правоохоронних органів, чоловік, що довірився шахраям, перевів їм більше 330 тисяч гривень, після чого його обліковий запис на платформі було заблоковано без можливості повернення коштів. В результаті потерпілий звернувся до поліції, яка розпочала кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України.
"Перед тим як передавати свої фінанси невідомим особам, важливо спочатку з'ясувати їхню особистість", - підкреслюють представники правоохоронних органів, закликаючи населення бути уважними та дотримуватися основних інтернет-безпекових правил. Серед них: перевага офіційним формам працевлаштування, уникнення фінансових переказів на незнайомі рахунки та захист конфіденційних даних від сторонніх осіб.
Правоохоронці настійно радять користувачам уважно перевіряти URL-адреси веб-сайтів, уникати переходів за підозріліми посиланнями, які можуть виявитися фішинговими сайтами. У разі витоку даних картки, негайно зв'яжіться з банком, щоб заблокувати картку і запобігти можливим фінансовим збиткам від дій кіберзлочинців.