Служба безпеки України та Національна поліція затримали ще п'ятьох організаторів схем ухилення від призову - Новини Весь Харків.
Служба безпеки України разом з Національною поліцією виявили та зупинили чотири нові схеми, що дозволяли чоловікам призовного віку ухилятися від мобілізації та незаконно виїжджати за межі країни. У цій злочинній діяльності брали участь п'ятеро осіб з різних куточків України.
За кошти до 20 тисяч доларів США вони надавали сприяння ухилянтам у уникненні призову та організації втечі за кордон, використовуючи підроблені документи.
У Києві затримали 35-річного тренера з боксу та студента, які намагалися отримати прибуток, забезпечуючи працевлаштування призовників на об'єкти критичної інфраструктури.
Мова йде про одну з провідних поліграфічних фірм у регіоні, яка має змогу забезпечувати своїх співробітників бронюванням під час воєнного стану.
Щоб реалізувати оборудку ділки залучили особисті зв'язки у компанії. Наразі встановлюються всі особи, причетні до "схеми".
● На Хмельниччині підозру отримав колишній заступник начальника обласного ТЦК, який продавав військовозобов'язаним фіктивні довідки про розлад психічного здоров'я.
У майбутньому потенційні призовники шукали способи застосувати підроблені документи для того, щоб їх виключили з військового обліку.
Для здійснення злочинної діяльності організатор залучив свої особисті зв'язки з представниками ТЦК та медичними працівниками.
● У Запоріжжі правоохоронці затримали місцевого мешканця під час отримання грошей за підроблений висновок ВЛК, що засвідчує непридатність до військової служби через стан здоров'я.
У Прикарпатському регіоні правоохоронці затримали 66-річного підприємця, який використовував свої контакти в медико-соціальних експертних комісіях для незаконного продажу довідок про інвалідність. Ці документи дозволяли чоловікам уникнути призову на військову службу.
Усім особам, які були затримані, було вручено повідомлення про підозру у зв'язку з вчиненими злочинами згідно з кількома статтями Кримінального кодексу України.
▪ ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
▪ частина 5 статті 27, частина 1 статті 368 (допомога в отриманні пропозиції, обіцянки або здобутті незаконної вигоди державним службовцем);
▪ чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Злочинцям може бути призначено до 9 років позбавлення волі з можливістю конфіскації їхнього майна.
Співробітники СБУ реалізували комплексні заходи в місті Київ, а також у Київській, Хмельницькій, Запорізькій та Івано-Франківській областях. Ці дії проводилися спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом Святошинської окружної прокуратури, Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, а також обласних прокуратур Запорізької та Івано-Франківської областей.