Російські твори на туалетному папері: як волонтери в Ковалі реалізують цю незвичайну ініціативу - відеоролик.
З середньої товстини книги виходить один рулон паперу, стверджують на виробництві.
У Ковелі книги, видані мовою країни-агресора, перетворюють на корисні побутові речі. Цю ідею виставили місцеві волонтери, і вона знайшла підтримку у одного з виробників, який нині захищає Україну в рядах Сил оборони. Наші кореспонденти мали змогу спостерігати за цим процесом.
Жителька Ковеля Ірина дістає з автівки пакунки з російською літературою:
"Ми впроваджуємо російську літературу в нову форму, перетворюючи її на туалетний папір, адже саме так їй і слід бути."
Жінка приносить книги до волонтерського центру. Вона розповідає, що на горищі у бабусі зберігалося чимало видань російською мовою, які залишилися ще з радянських часів.
"Знайшла книжку "Все для кімнатних рослин". І тут ще підпис - з Днем народження. Це, напевно, бабусі ще хтось дарував".
"Бабуся зібрала не тільки в себе, а по всьому селі - тому на сьогодні ми привезли більше, ніж 50 книжок. Не шкода. Для чого тримати те, що нас вбиває? Ми спочатку робимо це з себе. А потім вже викорінюємо це з країни. Тому чим менше російського в нас всередині - тим менше російського буде нас оточувати", - вважає жителька Ковеля Ірина Ксенюк.
За місяць до відкриття волонтерського хабу "Ватра" у Ковелі, жителі міста зібрали понад тонну російських книг.
Пересилали макулатуру навіть поштою з інших міст. Це - твори зарубіжних авторів, перекладені російською, московська класика та комуністична пропаганда.
Збір російськомовних друкованих матеріалів спочатку започаткували з метою залучення уваги та збору коштів на автомобілі для військових 47-ї бригади. Один із бійців там – чоловік однієї з організаторок акції, Дарини Панченко. Як зазначає, автомобілі вдалося придбати, проте люди продовжують приносити книги.
Історія з книгами триває, і люди продовжують телефонувати. Нещодавно мені зателефонувала дівчина, яка служить у 47-й бригаді. Вона запитала, чи можливо надіслати книги поштою, адже для неї дуже важливо, щоб вони перетворилися на туалетний папір. Я відповіла, що так, можна зібрати макулатуру у своєму місті, щоб підтримати ваш підрозділ. Але вона сказала: "Ні, мені важливо, щоб це був саме туалетний папір з моїх колишніх книг". Цю історію розповіла волонтерка з ГО UA Resistance, Дарина Панченко.
Це підприємство, де російські видання перетворюються на туалетний папір. Робітники знімають тверді обкладинки, а сторінки відправляють на переробку.
Після декількох процесів макулатура стає ось таким великим рулоном.
"Усі книги, вся література, яка зібралася нами, перетворюється в таку велику бабіну, з неї шматками нарізається на менші і так виготовляється туалетний папір", - пояснила волонтерка Єлизавета Мостика.
Власник підприємства пішов боронити Батьківщину від росіян. На пропозицію переробляти на його фабриці російські книги на туалетний папір - охоче відгукнувся:
"Лінію з виробництва запускають кілька разів на тиждень - спеціально, щоб виконати замовлення активістів".
З середньої товстини книги виходить один рулон паперу, стверджують на виробництві.. Перша партія рулонів уже готова. Засоби гігієни відправлять для військових підрозділів. А також як сувенір - людям, які віддавали книги на переробку:
"Папір є якісний, екологічно чисти, бо виготовляється тільки з макулатури".
Олег Ткачук, регіон Волині, "5 канал".
Ознайомтеся з новинами: у Франківській області волонтери вручили пораненим захисникам 200 книг. Які враження у бійців? Крім того, студенти планують передати інші книги ще у три лікарні міста, де проходять лікування військовослужбовці.