Новини Івано-Франківська та області

Російські безпілотники, що використовують оптоволоконні технології, істотно трансформували ситуацію на фронті в конфлікті з Україною, - повідомляє The Times.

Росія випереджає Україну у створенні та використанні FPV-дронів середньої дальності, включаючи моделі, що працюють на основі оптоволоконних технологій. Ці безпілотники суттєво трансформували характер конфлікту та мали вагомий вплив на хід бойових дій вздовж фронту, що тягнеться на 1200 км.

Цю інформацію поширює видання The Times, повідомляє Цензор.НЕТ.

Відзначається, що російські безпілотники все частіше вражають українські військові підрозділи та техніку, націлюючись на логістичні маршрути, системи протиповітряної оборони, радари та інші об'єкти, розташовані на значній відстані від фронтових позицій.

В Україні з'явилося нове покоління російських безпілотних літальних апаратів середнього радіусу дії, таких як "Молния-1", які мають здатність уникати глушіння. Цей дрон, зокрема, став причиною загибелі Івана Рожнова в його автомобілі біля мерії Костянтинівки минулої п'ятниці. Вони не лише завдають шкоди українським військовим та цивільним особам на відстані від бойових дій, але й суттєво трансформують фронтову лінію, стратегію ведення війни та моральний дух бійців на передовій. Крім того, такі технології мають руйнівний вплив на логістичні можливості України, що підкреслює їхню небезпеку, - зазначається у статті.

Загроза для бійців Збройних Сил України

Командир батальйону 13-ї бригади "Хартія" з позивним "Куба" каже, що темпи розвитку безпілотних технологій настільки високі, що оперативні концепції, які використовувалися ще кілька тижнів тому, стали застарілими.

Він зазначає, що всього за минулий тиждень дальність польоту російських FPV-дронів зросла на чотири кілометри.

Зауважимо, що FPV-дрони, які керуються оператором до моменту влучання, стали однією з найсмертоносніших систем озброєння у 2024 році. Їх використовували як російські, так і українські військові. Проте за останні місяці російські моделі "Молния-1" і "Молния-2" почали вражати цілі на відстані 20 кілометрів і більше.

Лейтенант 93-ї механізованої бригади "Станіслав" підкреслює, що будь-яка техніка, яка знаходиться в межах 5 кілометрів від лінії фронту, постійно піддається ризику, а удари, що вражають цілі на відстані 15-20 кілометрів, вже стали звичним явищем.

"Дев'ять кілометрів - сьогодні це відстань, на якій можна зустріти свою загибель, та вона здається відносно легкою. Жоден інший вид озброєння не вплинув на характер війни тут так радикально і швидко, як безпілотники. Практично будь-який транспорт у радіусі 5 кілометрів від лінії фронту приречений на загибель, - ділиться своїми спостереженнями військовий."

Ускладнена евакуація поранених

У 2025 році новою небезпекою є FPV-дрони на базі оптоволоконних технологій, що їх використовує російська армія, підкреслює дане видання.

Бронетехніка, зокрема танки та БТРи, які раніше були опорою фронту, тепер стали легкою мішенню.

Лейтенант з позивним "Станіслав" зазначає, що російські дрони знищують техніку відразу після її появи в зоні бойових дій, внаслідок чого "епоха танків фактично добігає кінця".

Крім того, дрони окупантів ускладнили евакуацію поранених. Через постійні ворожі атаки українським пораненим бійцям часто доводиться чекати до настання темряви.

Журналістська діяльність на передовій піддається серйозним ризикам.

"Дрони також змінюють спосіб висвітлення війни. Наприклад, раніше 93-тя окрема механізована бригада ЗСУ тісно співпрацювала з журналістами, дозволяючи їм відвідувати фронт для створення репортажів. Натомість, сьогодні доступ медіа до передових підрозділів значно скорочено", - повідомляє The Times.

Багато редакцій більше не ризикують відряджати репортерів у зону, яка розташована ближче ніж за 15 кілометрів від лінії фронту.

Українські військові обирають обережний підхід до супроводу журналістів, адже кожна така експедиція може створювати ризики для цивільних осіб та солдатів, що їх супроводжують.

"Зі зростанням досяжності ударів на всій 1200-кілометровій лінії фронту й постійною загрозою з повітря, обставини змінюються. Війна дедалі частіше проникає вглиб територій, які раніше ще вважалися відносно безпечними. Через використання дронів війна, яка ще кілька хвилин тому здавалася віддаленою, раптом опинилася зовсім поруч", - резюмує The Times.

Читайте також