Російські військові намагалися ізолювати Київ від Рівненської атомної електростанції | Основні новини України
Охолоджувальні вежі Рівненської атомної електростанції / Фото УНІАН
Російська армія під час масованої атаки застосувала ракети "Циркон" по підстанції 750 кВ "Київська", яка з'єднує Рівненську атомну електростанцію зі столицею та забезпечує значну частину електропостачання Києва.
Про це енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв заявив в етері Київ24.
"Для Києва малюється оптимістичний сценарій, але наступні дві тижні можуть виявитися досить складними: місто зазнало серйозних руйнувань, а також значних пошкоджень окремих об'єктів", - підкреслив він.
За його словами, під час атаки ракети летіли, зокрема, на підстанцію 750 кВ "Київська", де раніше загинув ексочільник "Укренерго" Олексій Брехт.
"Вся ця енергія направлялася на підстанцію 750 кВ "Київська", що з'єднує Рівненську атомну електростанцію з Києвом і насправді забезпечує 80% електропостачання столиці", - зазначив Ігнатьєв.
Він також закликав киян бути готовими до можливих збоїв в електропостачанні та функціонуванні громадського транспорту.
"Отже, важливо мати справжній запас води та продуктів харчування, варто взяти з собою шматок хліба, а також приготувати канапки для роботи. Існує ймовірність затримок у метрополітені, адже сьогодні його робота не є стабільною. Тому впродовж найближчих двох тижнів ми очікуємо складну ситуацію в локальній енергосистемі Києва," - зазначив експерт.